1 - 20 av 44
123 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 28 januari 2021

Klubbad för

DIAMANTER, briljantslipade, 15 stycken totalt 0,50 ctv, light yellow/VVS-VS

1 700 kr

Utrop: 1 400 kr

DIAMANTER, briljantslipade, 43 stycken totalt 1,00 ctv, light yellow/VVS-VS

Utrop: 2 800 kr

DIAMANTER, briljantslipade, 36 stycken totalt 1,01 ctv, light yellow/VVS-VS

2 600 kr

Utrop: 2 900 kr

Ädelstenar Topas

3 BLÅ TOPASER, 1 smaragdslipad och 2 droppslipade ca 22,12 ctv.

1 200 kr

Utrop: 600 kr

Ädelstenar Kvarts

RÖKKVARTS, 20 st, smargdslipade varav en ovalslipad, 735 ctv, vikt 147,1 g, nagg och skador.

Utrop: 2 000 kr

DIAMANTER, 50 st, briljantslipade, 4,14 ctv, 2,3-3,0 mm, ca TW-Fancy Light Brown/SI-P, flera diamanter nagg.

Utrop: 5 000 kr

DIAMANTER, 37 st, briljantslipade, 4,65 ctv, 3,0-3,4 mm, ca River-Light Brown/VS-P, flera har nagg.

6 100 kr

Utrop: 6 600 kr

DIAMANTER, 22 st, briljantslipade, 3,90 ctv, 3,5-3,7 mm, ca TW-Light Brown/VS-P, flera har nagg.

6 000 kr

Utrop: 6 600 kr

DIAMANTER, 9 st, briljantslipade, 2,65 ctv, ca TW-Ca/P, flera med skador och nagg.

5 200 kr

Utrop: 5 000 kr

DIAMANTER, 21 st, navett- baguette- trapet- och prinsesslipade, 2,55 ctv, ca River-Ca/VS-P, några har nagg.

3 800 kr

Utrop: 4 000 kr

DIAMANTER, 8 st, gammal- och antikslipade, 1,33 ctv, ca River-Light Yellow/VS-P, flera har skador och nagg.

1 500 kr

Utrop: 1 500 kr

DIAMANTER, ett par, briljantslipade, 0,42 ctv, River/VS-SI, ena diamanten har naturliga håligheter.

Utrop: 3 800 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,22 ct, TW/SI.

1 600 kr

Utrop: 1 100 kr

DIAMANT, navettslipad, 0,47 ct, TCa(L)/SI, brännmärke på bordet.

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr

DIAMANT, gammalslipad, 0,44 ct, Light Yellowish Brown/VS, små skador vid rondisten.

1 400 kr

Utrop: 1 500 kr

DIAMANT, gammalslipad, 0,40 ct, TCa/VS, litet nagg på rondisten och brännmärken på paviljongen.

1 500 kr

Utrop: 1 500 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGD, ovalslipad, 0,92 ct, IGI certifikat 407921555.

2 300 kr

Utrop: 1 500 kr

Ädelstenar Rubiner

RUBIN, ovalfasetterad 0,56 ct, mått 5,60 x 4,34 x 2,31 mm, plomberad, IOG certifikat.

500 kr

Utrop: 550 kr

Ädelstenar Opaler

OPAL, ca 12,5 ct, Welo, Etiopien, 21.3 x 15,5 x 8,8 mm, färgspel mot en ljust gulbrun bakgrund.

Utrop: 700 kr

Ädelstenar Opaler

4 ST OPALER, ca 16,5 ctv, Welo, Etiopien.

Utrop: 800 kr