1 - 3 av 3

Avslutad | Klassiska – Lördag 27 februari

Klubbad för

Dosor-Etuier Dosor

DOSA, 18K tvåfärgat guld, empir, 1800-talets första hälft, Frankrike, fleuron och lagerkrans, mått 38 mm x 28 mm, vikt 29,8 g, bucklor.

20 500 kr

Utrop: 13 200 kr

Dosor-Etuier Dosor

DOSA, 10K guld, rektangulär, räfflad yta, 1800-tal, mått 89 x 34 x 24 mm, vikt 82,8 g.

Utrop: 20 000 kr

Dosor-Etuier Dosor

DOSA, förgylld, bemålad emalj, motiv med puttis, mått 92 x 65 x 15 mm, vikt 113,4 g, emaljskador.

3 900 kr

Utrop: 2 000 kr