1 - 16 av 16

Avslutad | Pant – Tisdag 23 februari

Klubbad för

Vas Orrefors Vicke Lindstrand (1904-1983) Näcken, nr 1048.32, signerad, 1930-talet, något repig botten, höjd ca 20cm, diameter 19cm

1 200 kr

Utrop: 1 200 kr

Glasskulptur Orrefors "Katt" av Olle Alberius, Nr: 4283.111, Höjd: 23cm

325 kr

Utrop: 300 kr

Champagneglas 6st "Rustika", Göran Wärff, Pukebergs glasbruk, 215mm, fot Ø70mm, öppning: 60mm

325 kr

Utrop: 350 kr

Glas, 3st, Orrefors, Carat Highball, Design: Lena Bergström, 35cl, Höjd: 190mm

200 kr

Utrop: 250 kr

Karaff med propp, pressat glas, höjd: 22,5cm

75 kr

Utrop: 75 kr

Karaff med propp (tillhör ej karaff), pressat glas, höjd: 19,5cm

25 kr

Utrop: 50 kr

Skål på fot 2st, glas, höjd: 6,5cm och 8cm

Utrop: 50 kr

Champagneglas, 2st, Swarovski Crystalline, höjd 26cm, i originalkartong, Visas och hämtas på Vasagatan 8-10 i Stockholm

Vas, Swarovski Crystalline, höjd 30,5cm i originalkartong, Visas och hämtas på Vasagatan 8-10 i Stockholm

Bertil Vallien, Kosta Boda, glasskulptur "Taboo", Limited edition, signerad, artnr: 7178019, med sockel, Visas och hämtas på Vasagatan 8-10 i Stockholm

Ljusstake, Iittala, design: Timo Sarpaneva, modell: Arkipelago, höjd: 25cm

250 kr

Utrop: 100 kr

Vinkaraff okänd höjd med knopp ca 32 cm

275 kr

Utrop: 100 kr

Vaser 3 st höjd 14 cm, 14,5 cm samt 10 cm, graverade i botten svårt att tyda

25 kr

Utrop: 100 kr

Vas höjd ca 20 cm graverad i botten svårt att tyda

100 kr

Utrop: 100 kr