1 - 20 av 38
12 Gå till
Sortering

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 25 mars

Klubbad för

Smycken Hänge

HÄNGE, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,16 ct LY(P)/VS, 22 briljantslipade diamanter 0,027 ctv, W-Ca/SI-P, höjd ca 1 cm, vikt 0,8 g.

1 800 kr

Utrop: 1 400 kr

Visa vara

Smycken Hänge

HÄNGE, 18K vitguld, 21 briljantslipade diamanter 0,33 ctv, W-Ca/SI-P, höjd 2,5 cm, vikt 1,7 g, diamanterna har nagg och skador.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

Visa vara

Smycken Hänge

HÄNGE, ägg, förgyllt silver, rosa emalj, design Carl Fabergé by A Jewel Veronika, Charm 11 mm, vikt 3 gram.

700 kr

Utrop: 300 kr

Visa vara

Smycken Hänge

BJÖRG JEWELLERY, 5 berlocker, silver/förgyllt silver, i form av nycklar och nyckehål, en berlock med budskap, karbinhakar, skinnband

Återropad

Utrop: 750 kr

Visa vara

Smycken Hänge

EMALJÄGG, hänge, 14K guld/silver, bemålad emalj, Ryssland, höjd 23 mm, vikt 5,8 g, flertal skador på emaljen.

2 000 kr

Utrop: 225 kr

Visa vara

Smycken Hänge

EMALJÄGG, hänge, 14K guld/silver, bemålad gul emalj, Ryssland, höjd 23 mm, vikt 5,6 g, skada på emaljen.

1 800 kr

Utrop: 225 kr

Visa vara

Smycken Hänge

HÄNGE, 18K guld, davidsstjärna, 18 briljantslipade diamanter ca 0,09 ctv, ca TW/SI-P, höjd 1,9 mm, vikt 1,2 g, ask från H. Stern.

1 400 kr

Utrop: 900 kr

Visa vara

Smycken Hänge

HÄNGE, gulmetall, krucifix, gömma med pärlor i, ca 5x2,5 cm, vikt 9,6 g.

750 kr

Utrop: 350 kr

Visa vara

Smycken Hänge

HÄNGE, låghaltigt guld alternativt pläterat samt vit metall, kors, ca 6,5x3,5 cm, vikt 9,9 g.

250 kr

Utrop: 275 kr

Visa vara

Smycken Hänge

HÄNGE, gulmetall, snidad bergkristall, ca 4,5x3 cm, vikt 16,5 g, omgjord till ett hänge med rester från broschnålsanordning på baksidan, bergkristallen sitter aningen löst.

1 400 kr

Utrop: 350 kr

Visa vara

Smycken Hänge

HÄNGE, 18K guld, kors, mått 30 x 14 mm, vikt 3,4 g.

Återropad

Utrop: 1 700 kr

Visa vara

Smycken Hänge

HÄNGE, 14K guld, ovalslipad ametist, briljantslipade diamanter ca 0,50 tv, ca TW-W/S-P, mått 31 x 27 mm, vikt 12,4 g.

Återropad

Utrop: 3 800 kr

Visa vara

Smycken Hänge

HÄNGE, 18K vitguld, hjärtslipad safir, åttkantslipade diamanter ca 0,15 ctv, höjd 19 mm, vikt 2,4 g.

1 800 kr

Utrop: 1 700 kr

Visa vara

Smycken Hänge

HÄNGE, 18K guld, ametist, 2 åttkantslipade diamanter ca 0,02 ctv, mått 2,1 x 1,2 cm, vikt 2,6 g.

1 400 kr

Utrop: 1 000 kr

Visa vara

Smycken Hänge

HÄNGE, 18K guld, ametist, 4 briljantslipade diamanter ca 0,04 ctv, ca TW/VS, mått 1,5 x 0,8 cm, vikt 2,2 g.

1 600 kr

Utrop: 900 kr

Visa vara

Smycken Hänge

HÄNGE, 18K guld/vitguld, rosa safir, 10 briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, TCa(K)/SI-P, höjd 2 cm, vikt 1,8 g, safiren har en större spricka.

Återropad

Utrop: 1 000 kr

Visa vara

Smycken Hänge

Hänge, förgyllt silver, pärlor, turkoser, höjd 55 mm, vikt 5,4 g.

2 700 kr

Utrop: 400 kr

Visa vara

Smycken Hänge

Hänge/Kedja, silver sköldpaddskal, längd kedja 60 cm, diameter hänge 5 cm, vikt 14,2 g.

1 100 kr

Utrop: 600 kr

Visa vara

Smycken Hänge

Hänge/brosch, granater, förgylld metall, höjd 68 mm, vikt 12,5 g.

2 000 kr

Utrop: 400 kr

Visa vara

Smycken Hänge

HÄNGE, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,03 ct, ca W(H)/P, längd 2,0 cm, vikt 1,7 g.

Återropad

Utrop: 700 kr

Visa vara