21 - 40 av 443
123...23 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 25 mars

Klubbad för

RING, 18K guld, 30 åttkantslipade diamanter ca 0,30 ctv, stl 19 mm, vikt 6,4 g.

3 400 kr

Utrop: 3 000 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 3 par, sterlingsilver, odlade sötvattenspärlor ca 5,5 - 6 mm, olika färgnyanser, stift, vikt 2,4 g.

Utrop: 500 kr

MANSCHETTKNAPPAR, sterlingsilver, motiv av örnhuvuden, mått 19 x 14 mm, vikt 14,7 g.

Utrop: 500 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, ca 8 mm, trädd på tråd, ej knutet, utan lås, längd 66 cm.

Utrop: 800 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K vitguld med blå topas 0,82 ct,24 briljanter 0,08 ctv, W/SI, längd 42 cm, vikt 2,3 g

2 700 kr

Utrop: 2 300 kr

COLLIER, 18K vitguld, 5 st briljantslipade diamanter ca 0,22 ctv, ca W/VS, längd 42,5-44,5 cm, vikt 2,4 g.

Utrop: 3 600 kr

HÄNGE, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,16 ct LY(P)/VS, 22 briljantslipade diamanter 0,027 ctv, W-Ca/SI-P, höjd ca 1 cm, vikt 0,8 g.

1 800 kr

Utrop: 1 400 kr

CARMOSÈRING, 18K vitguld, rundslipad orange safir ca 0,96 ct, 16 briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, stl 17,25 mm, vikt 3,2 g, safiren har nagg.

2 500 kr

Utrop: 2 000 kr

HÄNGE, 18K vitguld, 21 briljantslipade diamanter 0,33 ctv, W-Ca/SI-P, höjd 2,5 cm, vikt 1,7 g, diamanterna har nagg och skador.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

HÄNGE, ägg, förgyllt silver, rosa emalj, design Carl Fabergé by A Jewel Veronika, Charm 11 mm, vikt 3 gram.

700 kr

Utrop: 300 kr

Utrop: 750 kr

RING, 18K vitguld, äldre briljantslipade diamanter ca 0,45 ctv, ca TW-W/VS-P, stl 17 mm, vikt 2,8 g, porositet i guldet.

Utrop: 2 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 droppslipade safirer ca 0,77 ctv, 30 briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv, ca W-Cr/P, höjd 7 mm, stift, vikt 1,4 g.

3 500 kr

Utrop: 3 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 rosa safirer ca 0,51 ctv, 28 briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca TW-Cr/P, vikt 2,1 g, stift.

Utrop: 3 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 blå safirer ca 0,59 ctv, 24 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW-TCr/P, stift, vikt 2,2 g.

4 900 kr

Utrop: 4 800 kr

ENSTENSRING, 18K guld, Schalins, prinsesslipad diamant 0,15 ct, ca TW/VS, stl 15,5 + mm, vikt 5,3 g.

Utrop: 2 600 kr

EMALJÄGG, hänge, 14K guld/silver, bemålad emalj, Ryssland, höjd 23 mm, vikt 5,8 g, flertal skador på emaljen.

2 000 kr

Utrop: 225 kr

EMALJÄGG, hänge, 14K guld/silver, bemålad gul emalj, Ryssland, höjd 23 mm, vikt 5,6 g, skada på emaljen.

1 800 kr

Utrop: 225 kr

RING, 18K guld/silver, antik- och gammalslipade diamanter, stl 17,5 mm, vikt 2,1 g, skev ringskena, lagningar, flertalet diamanter skadade och med nagg.

1 500 kr

Utrop: 1 000 kr

HÄNGE, 18K guld, davidsstjärna, 18 briljantslipade diamanter ca 0,09 ctv, ca TW/SI-P, höjd 1,9 mm, vikt 1,2 g, ask från H. Stern.

1 400 kr

Utrop: 900 kr