1 - 20 av 25
12 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 25 mars

Klubbad för

DIAMANTER, briljantslipade, 17 st totalt ca 0,95 ctv, cape-light yellow/VVS-VS

Utrop: 3 000 kr

DIAMANTER, briljantslipade, 23 stycken totalt 1,02 ctv, cape/VVS-VS

2 600 kr

Utrop: 2 900 kr

DIAMANTER, briljantslipade, 20 stycken totalt 0,98 ctv, light yellow/VVS-VS

Utrop: 2 900 kr

Ädelstenar Tsavorit

TSAVORIT, fasettslipad 1,46 ct, storlek 6,35 x 6,30 x 4,54 mm

2 000 kr

Utrop: 1 400 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,13 ct, ca TW(G)/SI2, HRD stenkuvert.

Utrop: 1 200 kr

DIAMANT, briljantslipad 0,15 ct, ca River/VS.

900 kr

Utrop: 550 kr

Ädelstenar Opaler

BROWN OPAL, 3,96 ct, droppslipad, Etiopien

1 400 kr

Utrop: 1 200 kr

Ädelstenar Övrigt

ÄDELSTENAR, cabochonslipad månsten ca 8,5 mm 2,09 ct, ovalslipad rosa granat ca 7,3x6,6x4,6 mm 2,06 ct, ovalslipad mörkblå safir ca 5,9x4,9x3,2 mm 0,74 ct, månstenen har små repor och granaten har nagg.

425 kr

Utrop: 350 kr

Ädelstenar Övrigt

ÄDELSTENAR, 12 st, olika slipningar, 94,36 ctv, ametister, citriner, bergkristaller och rökkvarts, några stenar har nagg.

475 kr

Utrop: 350 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGDER, droppformade, cabochonslipade, ca 14x9, 13x9, 8,8x3,7 samt 10,6x5,6 mm, håligheter, sprickor och nagg.

2 100 kr

Utrop: 450 kr

14 DIAMANTER, briljant och gammalslipade, 3,00 ctv, ca River-TCa/VS-P, diameter 4,4-3 mm, nagg och skador

8 000 kr

Utrop: 6 000 kr

25 DIAMANTER, briljantslipade 2,54 ctv, ca River-Cr/VS-P, diamanter med nagg och skador.

5 000 kr

Utrop: 6 000 kr

DIAMANTER, briljantslipade, 30 stycken totalt 1,00 ctv, light yellow/VVS-VS

2 600 kr

Utrop: 2 900 kr

Utrop: 2 900 kr

DIAMANTER, briljantslipade, 35 stycken totalt 1,00 ctv, light yellow/VVS-VS

Utrop: 2 900 kr

Utrop: 2 900 kr

Ädelstenar Rubiner

RUBINER, 14,6 ctv.

Utrop: 8 000 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIRER, 9,1 ctv.

Utrop: 3 000 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGDER, 1,5 ctv.

750 kr

Utrop: 850 kr

DIAMANTER, svarta, briljantslipade, 1,56 ctv.

1 400 kr

Utrop: 1 500 kr