1 - 16 av 16

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 22 april

Klubbad för

DIAMANTER, briljantslipade, 26 stycken totalt 1,01 ctv, light yellow/VVS-VS

Utrop: 2 900 kr

Utrop: 2 900 kr

DIAMANT, briljantslipad 0,25 ct, ca TW/SI.

1 900 kr

Utrop: 2 000 kr

DIAMANTER, briljantslipade, 11 stycken totalt 0,54 ctv, light yellow/VVS-VS

1 400 kr

Utrop: 1 500 kr

Ädelstenar Kvarts

AMETISTER, 7 st, cabochonslipade, 89,31 ctv, ca 18x13 mm, en med liten skada och flera med inneslutningar som når ytan.

Utrop: 550 kr

DIAMANTER, 72 st ca 0,70 ct totalt, ca 0,005 - 0,015 ct/st, ca W-TCa/ VS-SI (enstaka P1), några med små nagg.

2 100 kr

Utrop: 2 300 kr

DIAMANTER, briljantslipade, 12 stycken totalt 0,51 ctv, light yellow/VVS-VS

Utrop: 1 400 kr

DIAMANTER, briljantslipade, 23 stycken totalt 1,02 ctv, light yellow/VVS-VS

Utrop: 2 900 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIRER, 32 st, ca 4,80 ctv totalt, små runda fasettslipade blå, olika färgnyans och kvalitet, några med nagg och slitna fasettkanter.

700 kr

Utrop: 800 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGD, cabochonslipad ca 1,14 ct, mått 7,5 x 6 x 3,5 mm, smaragden har inneslutningar som når ytan.

850 kr

Utrop: 450 kr

DIAMANT, 0,18ct, briljantslipad, ca TW/VVS.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGD, droppslipad, 0,96 ct, mått 9,04 x 5,32 x 3,52 mm, inneslutningar når ytan.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGDER, 76 st, rund blandslipning, 7,03 ctv, varierande storlekar, nagg, mindre skador.

Utrop: 1 700 kr

DIAMANT, gammalslipad, 0,37 ct, W(H)/P, natural vid rondisten.

1 700 kr

Utrop: 1 600 kr

DIAMANTER, ett par, briljantslipade, 0,43 ctv, TW/VS-SI.

2 700 kr

Utrop: 3 000 kr

DIAMANTER, 3 st, droppslipade 0,50 ctv, ca TW-W/VS-SI, nagg.

2 400 kr

Utrop: 2 000 kr