1 - 20 av 91
123...5 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 27 maj 2021

Klubbad för

RING, 18K guld, ovalslipad gul och blå safir, briljantslipade diamanter ca 0,14 ctv, ca TW/VS, stl 18,25 mm, vikt 4,2 g.

Utrop: 2 800 kr

RING, 18K guld, baguetteslipade smaragder, åttkantslipade diamanter ca 0,22 ctv, stl 18 mm, vikt 5,4 g, smarargder med skador och nagg.

2 500 kr

Utrop: 2 500 kr

RING, sterlingsilver, granater, grön kalcedon, stl 19 mm, vikt 8,0 g.

800 kr

Utrop: 500 kr

RING, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 0,08 ctv, stl 15 mm, vikt 3,1 g.

Utrop: 1 300 kr

RING, 18K guld, 21 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca W/SI-P, stl 17 mm, vikt 6,1 g,

Utrop: 3 900 kr

RING, 18K guld, 5 briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv, ca TW/VS, syntetiska rosa safirer, syntetiska blåa spineller, stl 17,5 mm, vikt 11,3 g, några stenar har nagg.

Utrop: 4 400 kr

RING, 18K guld/vitguld, åttkantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca W/SI, blå emalj, stl 17,5 mm, vikt 8,8 g.

4 100 kr

Utrop: 3 900 kr

ENGELBERT, ring, 18K guld/vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca TW/VS, Stockholm 1986, stl 15,25 mm, vikt 4,8 g.

Utrop: 2 200 kr

SYSKONRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,44 ctv enligt gravyr, ca W(H)/VS, stl 16,25 mm, vikt 2,8 g.

4 500 kr

Utrop: 4 400 kr

RING, 18K guld, bruna diamanter ca 0,40 ctv, stl 20 mm, vikt 3,7 g.

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr

LORDRING, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,20 ct, ca TW/VS, fasetterade safirer, Stockholm 1975, stl 20 mm, vikt 9,6 g, safirerna har nagg.

4 100 kr

Utrop: 4 200 kr

CARMOSÈRING, 18K guld/vitguld, opal, åttkantslipade diamanter, stl 16,75 mm, vikt 2,5 g, en diamant är trasig, opalen är sliten, svaga fattningar.

Utrop: 2 000 kr

RING, 18K guld, ametist, Lars-Ola Sellen, 1962, stl 17,25 mm, vikt 10,2 g.

Utrop: 4 100 kr

LORDRING, 18K guld, cabochonslipad safir ca 0,20 ctv, 2 briljantslipade diamanter ca 0,14 ctv ca W/VS, stl 15,5 mm, vikt 6,2 g.

Utrop: 3 000 kr

RING, 14K vitguld, ovalslipad fasetteras topas, 40 åttkantslipade diamanter ca 0,20 ctv, stl 17 mm, vikt 4,7 g.

2 900 kr

Utrop: 2 500 kr

RING, 14K roséguld, ovalslipad limekvarts ca 3,5 ct, behandlade gröna diamanter ca 0,25 ctv, stl 17,5 mm, vikt 3,7 g.

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

RING, 18K guld, fasetterad granat, K M Erlandsson, Ystad 1930, stl 17 mm, vikt 5,5 g, gravyr.

1 900 kr

Utrop: 2 000 kr

RING, 18K guld, 38 briljantslipade diamanter ca 0,38 ctv, ca TW-W/VS, stl 17 mm, vikt 10,0 g, 1 diamant har nagg.

Utrop: 4 800 kr

RING, 18K guld, 22 åttkantslipade diamanter ca 0,10 ctv, smaragder, tillverkad 1947, stl 16,25 mm, vikt 20,5 g, två smaragder saknas och en smaragd är trasig, flera smaragder har nagg.

Utrop: 8 600 kr

RING, 18K rodinerat guld, 9 safirer, 70 briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, stl 17 mm, vikt 3,9 g, ringen är i behov av omrodinering.

2 700 kr

Utrop: 2 800 kr