1 - 20 av 29
12 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 27 maj 2021

Klubbad för

ALLIANSRING, 18K guld, briljantslipade diamanter 0,21 ct, ca TW/VS, Engelbert, stl 16,75 mm, vikt 2,6 g.

Utrop: 4 700 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,12 ctv, ca TW/VS, Engelbert, stl 17,5 mm, vikt 2,3 g.

3 400 kr

Utrop: 3 600 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,19 ctv, ca TW/VS, Örns Juvelateljé, Göteborg 1970, stl 17,5 mm, vikt 3,4 g.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

4 500 kr

Utrop: 3 600 kr

ALLIANSRING, 18K guld, briljantslipade diamanter 0,12 ctv, ca TW/VS, Engelbert, stl 17,5 mm, vikt 2,2 g.

3 200 kr

Utrop: 3 500 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 5 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca W(H)/SI-P, stl 16,75 mm, vikt 4,1 g.

Utrop: 5 600 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,49 ctv, ca TW-W/VS, vikt 2,7 g, slitna fattningar.

2 700 kr

Utrop: 2 200 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 7 carréslipade smaragder, stl 16,75 mm, vikt 2,5 g, smargderna har inneslutningar som nåt ytan och skador.

2 100 kr

Utrop: 1 300 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 5 briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca W-TCR/VS-SI, stl 20 mm, vikt 3,2 g, två stenar skadade.

1 500 kr

Utrop: 1 600 kr

ALLIANSRING, 14K vitguld, 7 briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca Ca-LY/SI, stl 16,25 mm, vikt 3,2 g, enstaka diamanter med nagg.

Utrop: 2 900 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 11 briljantslipade diamanter ca 0,22 ctv, ca TW/SI, Guldbolaget, Bergavara, stl 16,25 mm, vikt 4,0 g.

Utrop: 3 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 9 prinsesslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW/VS-SI, Guldbolaget, Bergavara, stl 17 mm, vikt 6,1 g, en diamant har nagg i ena hörnet.

Utrop: 5 400 kr

ALLIANSRING, Story of Love, 18K guld, 11 prinsesslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca W/SI, Iduna, stl 16,75 mm, vikt 3,4 g, en diamant har litet nagg på kronan.

Utrop: 4 800 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 7 carréslipade diamanter ca 0,70 ctv, ca TW/VS, Birmingham 1995, stl 16,75 mm, vikt 4,2 g, en diamant rör sig i fattningen, en har skada i ena hörnet och några har små nagg.

Utrop: 5 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 15 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW/SI-P, Flemming Uziel, stl 15 mm, vikt 2,5 g.

Utrop: 3 700 kr

ALLIANSRING, 14K vitguld, 7 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW-Cr/VS-SI, stl 18+ mm, vikt 4,0 g.

Utrop: 2 300 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 11 prinsesslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca TW-W/SI, stl 18 mm, vikt 2,9 g.

Utrop: 4 000 kr

HELALLIANSRING, 21K guld, safirer ca 2,00 ctv, stl 15 mm, vikt 2,3 g, safirer med nagg och slitna fasettkanter, ringskenan något skev.

Utrop: 1 800 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 17 briljantslipade diamanter, 0,25 ctv, W/VS, stl 16,5 mm, vikt 2,3 g.

Utrop: 1 800 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 9 briljantslipade diamanter 0,71 ctv enligt gravyr, ca TW/VS, Smyckeboden, Uppsala, stl 16,5 mm, vikt 7,9 g, hack i ringskenan, gravyr.

4 100 kr

Utrop: 3 900 kr