1 - 10 av 10

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 27 maj 2021

Klubbad för

FIGURIN, silver, viking, Markströms, Uppsala 1972, höjd 55 mm, vikt 49,3 g, skölden är löstagbar, små skador.

Utrop: 350 kr

SKALLRA, sterlingsilver, pärlemor, liten hund, mått ca 8,3 x 3,0 cm, vikt 13,9 g.

600 kr

Utrop: 700 kr

BOKMÄRKE, sterlingsilver, fågel, mått ca 10,5 x 3,5 cm, vikt 13,4 g.

500 kr

Utrop: 550 kr

GEORG JENSEN, 2 saltkar med skedar, sterlingsilver, blå emalj, nr. 100, Danmark efter 1945, höjd 15 mm, längd 61 mm, totalvikt 50,6 g.

Utrop: 1 700 kr

NÅLDYNA, sterlingsilver, gunghäst, mått ca 4,8 x 6,0 cm, vikt 24 g.

650 kr

Utrop: 650 kr

SERVETTKROK, sterlingsilver, golfklubba, mått 5,8 x 1,2 cm, vikt 4,5 g.

Utrop: 300 kr

SALTKAR, ett par, silver, blå glasinsats, 1900-tal, höjd 4 cm, 7,5x5 cm, mindre nagg på glasinsats, sked medföljer.

Utrop: 1 500 kr

NÅLDYNA, sterlingsilver, blomsterkorg, mått ca 2,9 x 2,1 cm, vikt 22 g.

600 kr

Utrop: 550 kr

BOKMÄRKE, sterlingsilver, katt, mått ca 8,0 x 4,4 cm, vikt 11 g.

475 kr

Utrop: 350 kr

HÄNGE/VISSELPIPA, sterlingsilver, katt, mått ca 3,0 x 2,5 cm, vikt 11 g.

700 kr

Utrop: 500 kr