1 - 20 av 333
123...17 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 19 juni

Klubbad för

CARMOSÉÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 morganiter ca 1,56 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,51 ctv, ca W-TCr(H-I)/SI, stift, vikt 3,2 g.

Utrop: 6 700 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, hjärtan, briljanter ca 0,27 ctv, ca W-TCr(H-I)/SI, stift, vikt 1,4 g.

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

CARMOSÈHÄNGE, 18K vitguld, ovalfasetterad smaragd ca 0,97 ct, 10 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca W-Cr/SI-P, höjd 2,2 cm, vikt 3,6 g, två skadade diamanter, smaragden har nagg.

Utrop: 8 000 kr

ÖRRINGAR, 18K guld, 32 briljantslipade diamanter ca 0,59 ctv, ca TW-W/VVS-VS, diameter 26 mm, flexmodell, vikt 6,8 g.

9 700 kr

Utrop: 10 600 kr

TENNISARMBAND, 18K guld, 87 briljantslipade diamanter ca 1,56 ctv, ca TW-W/VVS-VS, längd 18,5 cm, vikt 8,9 g.

Utrop: 24 000 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 64 briljantslipade diamanter ca 5,60 ctv, ca River-TCr/VS, enstaka SI, längd 18,5 cm, vikt 10,6 g, en diamant skadad och flera med små nagg och naturaler.

Utrop: 66 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 54 briljantslipade diamanter ca 1,44 ctv, ca TW-Cr/P, diameter 25 mm, vikt 5,0 g, stift.

Utrop: 13 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 60 briljantslipade diamanter ca 1,55 ctv, ca TW-Cr/P, höjd 28 mm, vikt 7,7 g, stift.

Utrop: 16 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 16 briljantslipade diamanter ca 1,10 ctv, ca TW-TCr/SI, höjd 21 mm, vikt 2,9 g, stift.

Utrop: 14 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 62 briljantslipade diamanter ca 2,16 ctv, ca TW-Cr/P, diameter 30 mm, vikt 7,5 g, stift.

Utrop: 17 200 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 26 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 16,5 mm, vikt 3,4 g, flera diamanter har nagg på kuletten.

Utrop: 11 000 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 26 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, stl 16,5 mm, vikt 3,4 g, flera diamanter har nagg.

Utrop: 10 000 kr

TENNISARMBAND, 18K guld, 68 swiss- och briljantslipade diamanter ca 3,51 ctv, ca W-Ca/VS-P, längd 19 cm, vikt 10,2 g, några diamanter har nagg och skador.

Utrop: 20 000 kr

TENNISARMBAND, 18K roséguld, 68 swiss- och briljantslipade diamanter ca 3,10 ctv, ca Cr-Light Yellow/SI-P, enstaka diamanter i högre kvalitet, längd 19 cm, vikt 9,6 g, några diamanter har nagg och skador.

Utrop: 18 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K roséguld, 2 ovalslipade morganiter ca 2,02 ctv, 110 briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv, ca W-TCr/VS-SI, stängbara krokar, längd 1,9 cm, vikt 5,2 g.

7 500 kr

Utrop: 8 500 kr

CARMOSÈRING, 18K vitguld, ovalslipad safir ca 0,81 ct, 12 briljantslipade diamanter ca 0,46 ctv, ca TW-W/VS-SI, vikt 5,5 g.

Utrop: 6 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 1,00 ct, TCa(L)/VS1, stl 18,75 mm, vikt 9,2 g, nagg på kulett, repor på kronan.

23 000 kr

Utrop: 25 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 60 briljantslipade diamanter ca 1,56 ctv, ca W/VS-SI, stift, höjd 2,7 cm, vikt 5,3 g.

12 200 kr

Utrop: 13 400 kr

ARMBAND, 18K guld, bismarck, längd 21,5 cm, vikt 80,1 g.

Utrop: 32 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 ovalslipade morganiter ca 2,14 ctv, 110 briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv, ca W-TCr/VS-SI, stängbara krokar, längd 2,8 cm, vikt 5,7 g.

7 900 kr

Utrop: 8 800 kr