1 - 12 av 12

Avslutad | Klassiska – Lördag 19 juni

Klubbad för

DIAMANTER, 30 st briljantslipade ca 1,01 ctv, ca River-TW/VS, ca 2,0 mm.

Utrop: 6 100 kr

DIAMANT, briljantslipad, 1,82 ct, River(E)/SI2-P1, litet nagg på kuletten och liten skada vid rondisten i anslutning till inneslutning.

56 000 kr

Utrop: 60 000 kr

DIAMANT, gammalslipad, 0,53 ct, ca W(H)/SI2.

Utrop: 5 000 kr

DIAMANTER, 30 st briljantslipade ca 1,00 ctv, ca River-TW/VS, ca 2,0 mm.

Utrop: 6 000 kr

DIAMANT, hjärtslipad, 2,26 ct, ca TW(F)/SI2, inneslutning når ytan i rondist, nagg på fasettkanter, repor i bordet.

Utrop: 92 000 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIR, kuddslipad, 2,54 ct, små nagg vid bordet och rondisten.

5 600 kr

Utrop: 2 800 kr

DIAMANTER, olika slipningar 5,52 ctv, vita-gula/VS-P, flertal stenar är skadade.

8 200 kr

Utrop: 7 500 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,52 ct. River(E)/VS1, IGI certifikat 1206994, plomberad.

Utrop: 13 000 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,45 ctv, TW(F)/IF, IGI certiifkat F1190697, plomberad.

Utrop: 8 800 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,69 ct, River(D)/VS1, IGI certifikat 1157085, plomberad.

16 600 kr

Utrop: 18 600 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,58 ct, River(E)/VS1, IGI certifikat 1H42623, plomberad.

Utrop: 14 600 kr

45 DIAMANTER, briljantslipade, 2,37 ctv, ca TW-TCa/VS-SI, enstaka har små nagg.

5 000 kr

Utrop: 5 500 kr