1 - 4 av 4

Avslutad | Klassiska – Lördag 23 oktober 2021

Klubbad för

SYSET, silver, brodersax, nål, fingerborg, stickel, nålask, svenska importstämplar, fingerborgen är tillverkad av Bröderna Lundqvist, Falun 1944, etui.

1 400 kr

Utrop: 1 400 kr

CIGARRETUI, sterlingsilver, William Summers, London 1880, förgylld insida, mått 12 x7,5 x3,6 cm, vikt 220,1 g, slitage.

1 600 kr

Utrop: 1 600 kr

SOLUR, silver, sten, på träscockel, Hovjuvelerare A Hildebrand, Gävle 1972, höjd 16,7 cm, vikt 712,4 g.

2 300 kr

Utrop: 2 200 kr

GUSTAF MÖLLENBORG, sockerskål på fot med lock, silver, antik, Stockholm 1847, höjd 35 cm, vikt 834 g, skev, bucklor.

Utrop: 5 600 kr