1 - 4 av 4

Avslutad | Pant – Tisdag 12 oktober

Klubbad för

Piedestal Rörstrand flintgods höjd 95cm med tillhörande kruka Rörstrand flintgods, höjd 30cm Ø 35 cm, krackeleringar i glasyren förekommer, 1800-talets senare del, nyrokoko, Visas och hämtas på Sefina Stora Gatan 38 i Västerås

Utrop: 3 000 kr

Rörstrand servis, "Swedish Grace" av Louise Adelborg (grön) innehållande: 5 Koppar, 6 Skålar Ø15cm, 6 Tallrikar Ø27cm, 6 Assietter Ø21cm

1 600 kr

Utrop: 1 500 kr

Vas, Carl-Harry Stålhane (1920-1990) Rörstrand, stengods, höjd ca 22,5cm. Visas och hämtas på Sefina S:t Eriksgatan 20 i Stockholm. Betalning sker på Kaplans.

250 kr

Utrop: 400 kr

Vas, Gustavsberg, design: Stig Lindberg, modell: Reptil, höjd: 31cm, nr 262

650 kr

Utrop: 750 kr