1 - 9 av 9

Avslutad | Pant – Tisdag 12 oktober

Klubbad för

Orrefors Vas av Sven Palmqvist, höjd: 19cm, signerad

Utrop: 200 kr

Orrefors, Vinglas 4st, "More" designat av Erika Lagerbielke, Höjd: ca23cm, Volym: 44cl

225 kr

Utrop: 200 kr

Orrefors, Champagneglas 4st, "More" designat av Erika Lagerbielke, Höjd: ca 23cm, Volym: 18cl

200 kr

Utrop: 200 kr

Orrefors, Whiskyglas 4st, "Erik Old Fashioned" designat av Olle Alberius, Höjd: ca8,5cm, Volym: 25cl

150 kr

Utrop: 200 kr

Orrefors, Glas Highball 4st, "Erik" designat av Olle Alberius, Höjd: ca13,5cm, Volym: 33cl

200 kr

Utrop: 150 kr

Vas glas, Barovier & Toso, Vetri Murano, höjd ca 19cm, smärre slitage, originaletikett undertill, Visas och hämtas på Sefina S:t Eriksgatan 20 i Stockholm. Betalning sker på Kaplans.

Utrop: 700 kr

Espresso/glöggkoppar 4st, Orrefors, design: Lena Bergström, modell: Hotto, höjd: 5,5cm

150 kr

Utrop: 200 kr

Skål på fot, Reijmyre Glasbruk, höjd: 20cm

Utrop: 425 kr

Skulptur Brain Atelier, Kosta Boda, design: Bertil Vallien, nr: 8BVAAT999011/100U, höjd: 11cm , med stensockel

1 200 kr

Utrop: 750 kr