1 - 20 av 20

Realtidsauktion | Pant – Tisdag 19 oktober

Aktuell budnivå

Konst Skulpturer

Figurin, katt, Goebel, brons, design: Rosina Wachtmeister, modell: Giovanni

1 300 kr

Utrop: 1 100 kr

Lägg bud

Maria Nilsson, Olja på duk, 1999, 31cmx38,7cm inkl ram

Inga bud

Utrop: 150 kr

Lägg bud

Maria Nilsson, Olja på duk, 1999, 38,8cmx30,8cm inkl ram

Inga bud

Utrop: 150 kr

Lägg bud

Claes Caspersson (1953-), Olja på duk, 42cmx34cm inkl ram

400 kr

Utrop: 500 kr

Lägg bud

Helmer Osslund (1866-1938), litografi, 54,5cmx45,5cm inkl ram

125 kr

Utrop: 150 kr

Lägg bud

"EK", litografi, 45cmx57cm inkl ram, Visas och hämtas hos Serfina i Malmö- Bergsgatan 1

Inga bud

Utrop: 150 kr

Lägg bud

"EK", litografi, 57cmx45,5cm inkl ram, Visas och hämtas hos Serfina i Malmö- Bergsgatan 1

Inga bud

Utrop: 150 kr

Lägg bud

Girardi, Olja på duk, med lampa, 102,5cmx72cm inkl ram, Visas och hämtas hos Serfina i Malmö- Bergsgatan 1

Inga bud

Utrop: 300 kr

Lägg bud

"Pierre", olja på duk, med lampa, 83cmx63cm, skada i duk. Visas och hämtas hos Serfina i Malmö- Bergsgatan 1

Inga bud

Utrop: 225 kr

Lägg bud

Arja Granqvist, blandteknik, 106cmx45,5cm. Visas och hämtas hos Serfina i Malmö- Bergsgatan 1

Inga bud

Utrop: 400 kr

Lägg bud

Iris Rönnqvist (1948-), litografi, signerad, 119/240, 26cmx36cm, med ram 43cmx53cm

Inga bud

Utrop: 500 kr

Lägg bud

Tavla, Akvarell Max Walter Svanberg utan titel 34x23cm exkl ram

Inga bud

Utrop: 3 000 kr

Lägg bud

Tavla, Olja på duk/pannå Signerad: Erik Tryggelin Daterad: 1914 tre nymfer 36x42cm nålstick i hörn, mindre repor. Visas och hämtas hos Serfina i Malmö- Bergsgatan 1

2 500 kr

Utrop: 3 000 kr

Lägg bud

Skulptur, Super Egg Design: Piet Hein för Sjöde Skjern Denmark Mässing 3cm

400 kr

Utrop: 500 kr

Lägg bud

Tavla, Litografi Signerad: Yrjö Edelmann Stringed blue ocean 42x58cm exkl ram. Visas och hämtas hos Serfina i Malmö- Bergsgatan 1

Inga bud

Utrop: 1 800 kr

Lägg bud

Tavla, Signerad: Per Hillo 1957 målning på canvas "you and I" 46x38cm

Inga bud

Utrop: 4 200 kr

Lägg bud

Tavlor, 2st Signerad Per Hillo 1957 Forever & Moonlight 2006 målning på canvas 30x30cm

Inga bud

Utrop: 4 200 kr

Lägg bud

Tavla, Träsnitt Signerad: Maja Fjaestad "Marskväll" 1917 huvudtryck 20x27 exkl ram

25 kr

Utrop: 300 kr

Lägg bud

Tavla, Träsnitt Signerad: Maja Fjaestad "Vårblomma" 17x24cm exkl ram

150 kr

Utrop: 250 kr

Lägg bud

Olja på duk, Anton Genberg (1862-1939), "Borgholm", mått ca61x78cm, signerad A Genberg, något skadad ram. Visas och Hämtas på Sefina i Kista

Inga bud

Utrop: 5 000 kr

Lägg bud