1 - 15 av 15

Avslutad | Pant – Tisdag 23 november

Klubbad för

Litografi signerad Ulf Onsberg 45/150, 76x61cm, oglasad ram medföljer. Visas och hämtas hos Sefina malmö - Östergatan 35

100 kr

Utrop: 400 kr

Fat, stengods, Kerstin Danielsson, signerad, daterad (-86), Ø37 cm. Visas och hämtas hos Sefina Göteborg - Rosenlundsgatan 4.

Utrop: 350 kr

Utrop: 350 kr

Samovar ,rysk , emaljerad , med sladd och rysk instruktionsbok , höjd : 360mm bredd: 260mm

1 200 kr

Utrop: 375 kr

Kandelabrar ,1 par , tvåarmade i mässing , höjd:405 mm bredd: 200mm

1 300 kr

Utrop: 600 kr

Kandelabrar , 1 par ,tvåarmade i mässing , höjd: 340mm bredd: 200mm

3 200 kr

Utrop: 600 kr

Kandelabrar , 1 par , trearmade i mässing, höjd: 450mm bredd: 230mm , en ljuskopp saknas

3 800 kr

Utrop: 125 kr

Erika Jonn (1865-1931) Olja på duk, (54x40cm) motiv från Lund med förgylld träram med slitage, ej visning

Utrop: 1 800 kr

Kurt-Erik Heinonen (1915–1983) Olja på duk, orientaliskt motiv 54x45 med träram

250 kr

Utrop: 300 kr

Gaston Prost (1881-1967) Olja på pannå 31x41cm med träram, daterad 1947 på baksidan

Utrop: 425 kr

Okänd konstnär, Oljetryck Ludwig van Beethoven 29x39cm med träram, skadad , ej visning

175 kr

Utrop: 50 kr

Okänd konstnär Olja på duk signerad A. Nilsson 45x35cm med träram

75 kr

Utrop: 100 kr

Julien Brosius (1917-2004) Olja på duk 32x40cm motiv från Sacre-Coeur de Montmartre, Paris med träram

325 kr

Utrop: 375 kr

Karl Abel (1891-?) Olja på pannå 55x45cm landskap, med träram

Utrop: 75 kr

Jack Eichborn (1906-1981) Olja på pannå 45x54cm, motiv från Paris, med träram

Utrop: 125 kr