1 - 14 av 14

Avslutad | Pant – Tisdag 23 november

Klubbad för

Vas Lalique Bagatelle 16,5cm Ø11cm fågelmotiv i glas

Karaff Louis XIII de Remy Martin Grande champagne cognac i låda

1 700 kr

Utrop: 1 000 kr

Portvinsglas 7st+1st, handblåsta klippt fot, höjd 12cm

Utrop: 125 kr

Karaff med kork samt åtta snapsglas, handmålade

275 kr

Utrop: 200 kr

Kristall Likör / sherry-glas 6 st , höjd 8,4cm

125 kr

Utrop: 125 kr

Karaff/vas Riihimäen lasi modell: Grapponia Nanny Still H: 18cm

Utrop: 250 kr

Ölglas 2st Orrefors modell: More H: 16cm

50 kr

Utrop: 75 kr

Ljuslykta/glas Hovmantorp H: 11,5cm

25 kr

Utrop: 50 kr

Figurin i glas Färe-Marcolin, Ronneby Fågel L: 15cm

125 kr

Utrop: 150 kr

Figurin i glas Färe-Marcolin, Ronneby Säl L: 14cm

125 kr

Utrop: 150 kr

Ljusstakar Iittala 3st Timo Sarpaneva modell: Festivo Höjd: 8-12cm, bruksslitage

250 kr

Utrop: 300 kr

Ljuslykta Kosta Boda Bertil Vallien Höjd: 16cm numrerad: 7090859

550 kr

Utrop: 500 kr

Skål på fot Jan-Erik Ritzman och Sven-Åke Carlsson, Transjö Ø18cm

Utrop: 600 kr

Snapsglas 8st Kosta Boda Ulrica Hydman Vallien Modell: Mine Höjd: 6cm

375 kr

Utrop: 250 kr