1 - 8 av 8
Just nu klubbas Fashionabla online. Gå in här

Avslutad | Pant – Tisdag 30 november

Klubbad för

Lauri Nila (1898-1983), olja på duk, uppfodrad på pannå, mått: 32x23,5cm, viss krackelering, signerad, i ram

150 kr

Utrop: 200 kr

Karl Axel Pehrson (1921-2005), färglitografi, mått: 45x32cm, signerad och daterad -79, nr. 368/385, i ram med glas, ej examinerad ur ram

Utrop: 750 kr

Karl Axel Pehrson (1921-2005), "Bonus Henricus Caninus Piluliferus", färglitografi, 42x31cm, signerad och daterad -73, nr. 20/350, i ram med glas, ej examinerad ur ram

Utrop: 600 kr

Konst Skulpturer

Hans Hedberg (1917-2007), äpple, Biot, Frankrike, starkeldsfajans, signerad, glasyr i grönt med inslag av brunt, höjd: 13cm, Ø11,5cm, mindre nagg i sidan, något krackelerad. Visas och hämtas på Sefina Birger Jarlsgatan 12, betalas på Kaplans.

15 000 kr

Utrop: 18 000 kr

Konst Skulpturer

Hans Hedberg (1917-2007), ägg med järnstativ, Biot, Frankrike, starkeldsfajans, signerad, grå glasyr med inslag av blågrönt, höjd inkl. stativ: 30cm, bredd: 15cm, krackelering i glasyr. Visas och hämtas på Sefina Birger Jarlsgatan 12, betalas på Kaplans.

Utrop: 24 000 kr

Konst Skulpturer

Hans Hedberg (1917-2007), vas, Biot, Frankrike, starkeldsfajans, signerad, glasyr i rosa/beige, höjd: 17cm, Ø8cm. Visas och hämtas på Sefina Birger Jarlsgatan 12, betalas på Kaplans.

2 100 kr

Utrop: 2 400 kr

Tavla akvarell/blad signerad Lena A Linderholm le grillon höjd:74,5 bredd 38,5cm med ram

175 kr

Utrop: 200 kr

Litografi TOMMY ÖSTMAR 26/400 45x40cm i ram

25 kr

Utrop: 350 kr