1 - 16 av 16
Just nu klubbas Fashionabla online. Gå in här

Avslutad | Pant – Tisdag 30 november

Klubbad för

Skål Kosta Boda, design: Göran Wärff, Artist's Choice, modell: Emerald, signerad, nummer 7050745, bredd: 28,5cm, höjd: 10cm, grön

350 kr

Utrop: 375 kr

Champagneskålar 2st, Iittala, 31 cl, serie: Essence, design: Alfredo Häberli, höjd: 18cm

200 kr

Utrop: 100 kr

Ljuslykta 2st, Orrefors, serie: Puck, design: Lena Bergström, Ø97mm, höjd: 36mm, små repor

Utrop: 125 kr

Whiskeyglas 6st, Newport, 14 cl, Garrett tumblerglas, kristallin, förgylld kant, förgyllt emblem, Ø6cm, höjd: 6,5cm, nyskick, i originalbox med slitage

225 kr

Utrop: 150 kr

Vas Orrefors, Kraka, signerad Sven Palmqvist, nr: 411, höjd: 21cm, liten repa

1 300 kr

Utrop: 900 kr

Vas, Kosta Boda, Mirage, design Göran Wärff, höjd: 15cm, grön/blå, Nr: 7040702, brukslitage undertill

1 000 kr

Utrop: 850 kr

Likörglas, Orrefors, höjd: 10,5cm

225 kr

Utrop: 50 kr

Dricksglas, 5st, Orrefors, höjd: 9cm

150 kr

Utrop: 150 kr

Ölglas, 6st, Orrefors, höjd: 12,5cm

175 kr

Utrop: 200 kr

Vinglas, 2st, Iittala, Essence, Alfredo Häberli 2001, 33cl, i kartong

100 kr

Utrop: 75 kr

100 kr

Utrop: 75 kr

Skål i klarglas med utvändiga åsar/vågig kant, skapad på Kosta Signerad: Kosta 58028 Ehrner höjd 10,5 cm, längd:20,5 x 17,5 cm med etsad märkning på undersidan.

200 kr

Utrop: 300 kr

VAS, glas, Göran Wärff, Kosta Boda. Höjd: 27-28 cm bruksslitage

475 kr

Utrop: 300 kr

Vas Kosta (Lindstrand) höjd:20cm klarglas svart

225 kr

Utrop: 100 kr

Vas höjd:16cm färg blå och brun spräcklig limmad kant smårepig

25 kr

Utrop: 100 kr

Vas okänd höjd: 29cm färg svart gul vit

100 kr

Utrop: 100 kr