1 - 20 av 218
123...11 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 15 januari 2022

Klubbad för

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 43 briljantslipade diamanter ca 3,48 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, längd 16,5 cm, vikt 9,4 g, några diamanter med nagg på kuletten.

Utrop: 41 000 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, 11 briljantslipade diamanter ca 0,85 ctv, ca W-TCr/VVS-VS, kors 20 x 15 mm, kedja 42/45 cm, vikt 2,8 g, två diamanter med nagg på kuletten.

9 400 kr

Utrop: 10 400 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,52 ct, ca Light Yellowish Brown/P1, stl 16,25 mm, vikt 2,6 g, diamanten har litet nagg på kuletten samt inneslutning som når ytan på kronan.

Utrop: 9 200 kr

RIVIERECOLLIER, 18K vitguld, 169 st briljantslipade diamanter ca 6,66 ctv, ca TW-W/VVS-VS, längd 42 cm, vikt 19,1 g.

Utrop: 70 000 kr

ÖRRINGAR, 18K guld, 8 st briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stift, diameter 55 mm, vikt 9,1 g.

6 200 kr

Utrop: 6 600 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 59 st briljantslipade diamanter ca 4,96 ctv, va TW-W/SI, längd 18 cm, vikt 9,3 g, några diamanter med nagg på kulett samt ytdefekter.

39 000 kr

Utrop: 43 000 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 7 st briljantslipade diamanter ca 1,13 ctv, ca W-TCr/SI, stl 17,25 mm, vikt 3,2 g,

Utrop: 10 600 kr

ÖRRINGAR, 18K guld, 16 st briljantslipade diamanter ca 1,18 ctv, ca TW-W/VVS-VS, vikt 3,9 g.

13 200 kr

Utrop: 11 400 kr

RING, 14K vitguld, kuddslipad diamant ca 0,70 ct, 63 st briljantslipade diamanter ca 0,70 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, stl 17 mm, vikt 6,4 g.

Utrop: 18 800 kr

TIFFANY & Co, ring, Open heart ring, 18K guld, Elsa Peretti, stl 15,5 mm, vikt 7,1 g.

8 000 kr

Utrop: 9 000 kr

ATELIER BORGILA, armband, silver, Stockholm 1953, bredd 30 mm, längd 18 cm, vikt 41,2 g.

3 100 kr

Utrop: 3 000 kr

2 RINGAR, 14K vitguld, briljantslipad diamant ca 1,02 ct, 140 briljantslipade diamanter ca 0,98 ctv, ca TW-TCr/SI, stl 17 mm, vikt 5,8 g, den större diamanten har en natural vid rondisten.

Utrop: 37 000 kr

LAPPONIA, örhängen, 18K guld, signerade Björn Weckström, vikt 9,1 g, stift.

5 200 kr

Utrop: 4 800 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, svarta och vita briljantslipad diamanter ca 0,89 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, spindel, längd 45 cm, vikt 9 g.

5 600 kr

Utrop: 6 100 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, svarta diamanter, spindlar, höjd 19 mm, vikt 3,5 g, stift.

4 100 kr

Utrop: 2 000 kr

HÄNGE MED KEDJA, 14K guld, odlad pärla, Finland, Tammen Koru, höjd 30 mm, kedja 37,5 cm, vikt 8,2 g, kedja i 18K guld.

Utrop: 3 400 kr

ÖRHÄNGEN, 14K guld, odlad pärla ca 4,5 mm, Finland, troligen Tammen Koru, vikt 2,8 g, stift, snurrebussar i 18K guld.

1 300 kr

Utrop: 1 000 kr

RING, 18K guld, briljant ca 0,02 ct, Finland, Tammen Koru, stl 15 mm, vikt 2,0 g.

800 kr

Utrop: 900 kr

PIAGET, ring, 18K guld, Posession, briljantslipad diamant ca 0,13 ct, ca TW/VS, serienr E59268, stl 17,75 mm (56), vikt 20,4 g, slitage, originaletui, ytterkartong.

11 400 kr

Utrop: 10 000 kr

BVLGARI, ring, B.zero1, 4-band, 18K guld, stl 17,5 mm (55), vikt 13,0 g, slitage, originaletui och ytterkartong.

9 100 kr

Utrop: 5 500 kr