1 - 14 av 14

Avslutad | Pant – Tisdag 18 januari

Klubbad för

Olja på duk, Ingegerd Linder, skogsdunge med skator i träden, målat mot det abstrakta hållet, 36x47

200 kr

Utrop: 400 kr

Ardy Strüwer (1939-) "Midnight metamorfos", litografi 24/150, 36x43cm

475 kr

Utrop: 375 kr

Konst Skulpturer

Tomte, lera/keramik ca 1960, höjd: 19cm

Utrop: 100 kr

Konst Skulpturer

Tomte, lera/keramik ca 1960, höjd:22cm

100 kr

Utrop: 125 kr

Väggplatta Gustavsberg Lisa Larsson, vikingaskepp, 22,5x22,5cm

475 kr

Utrop: 550 kr

Väggplatta Gustavsberg Lisa Larsson, Katt, ur serien Unik, 22x22cm

850 kr

Utrop: 1 100 kr

Figurin Gustavsberg, Lisa Larsson, Dora, ur serien ABC-flickorna, höjd: 27cm

6 300 kr

Utrop: 2 700 kr

Väggplatta Gustavsberg, Stig Lindberg, "Pippi Långstrump", 32x34, ca 1970

2 700 kr

Utrop: 2 200 kr

Askfat Gustavsberg. Stig Lindberg, "Karneval", 15,5x15,5cm

350 kr

Utrop: 300 kr

Figurin, Upsala Ekeby, Vicke Lindstrand Elefant, höjd: 17,5cm,

Utrop: 750 kr

Figurin, Stengods, EGO, siameskatt. höjd: 11cm, längd: 16,5cm

50 kr

Utrop: 75 kr

Bo Beskow (1906-1989), teckning, signerad 1950, i ram, 54x51cm

Utrop: 250 kr

Lars Norman (1915-1979), Litografi, nr:63/360,109,5 x 71,5cm, slitage på baksidan, Visas och hämtas på Sefina Borås

Utrop: 550 kr

Ulrica Hydman Vallien (1938-2018), Litografi, nr:35/100,105x77cm Visas och hämtas på Sefina Borås

Utrop: 1 600 kr