1 - 16 av 16

Avslutad | Pant – Tisdag 18 januari

Klubbad för

Champagneglas Orrefors 2st modell Helena, höjd 23cm

175 kr

Utrop: 300 kr

Glasfat Rosina Wachtmeister kattmotiv, Goebel handmade, Ø 36cm

250 kr

Utrop: 450 kr

Rosina Wachtmeister 6 koppar med kattmotiv, höjd 13cm , Goebel

600 kr

Utrop: 600 kr

Äldre vinglas/Sherryglas, 3 st, gröna, slipade, 1900-tal, H: 12,5 cm, möjligtvis England.

300 kr

Utrop: 375 kr

Kristallskål, Residence, Orrefors, design: Olle Alberius, Ø 13 cm, H: 8 cm, originalkartong.

125 kr

Utrop: 150 kr

Skål Pond, Orrefors, design: Ingegerd Råman, Ø16 cm, H: 11 cm, originalkartong

200 kr

Utrop: 150 kr

Karaff, decanter, Anna, Sea of sweden, Kosta, design: Rune Strand, H: 22cm, originalkartong

100 kr

Utrop: 125 kr

Vas, Twist (cylinder), Kosta Boda, design: Anna Ehrners, Ø16,5cm, H: 32cm, originalkartong.

250 kr

Utrop: 200 kr

Vinglas 12st Kosta Boda design: Bertil Vallien modell: Chateau höjd: 17cm

850 kr

Utrop: 750 kr

Ljusstakar 2st Kosta Sweden, design Sigurd Persson, höjd: 18cm

200 kr

Utrop: 250 kr

Glas 5st "Party", Bengt Orup, Johansfors, höjd: 7,5cm

475 kr

Utrop: 500 kr

Glas 4st "Party", Bengt Orup, Johansfors, höjd: 7,5cm

400 kr

Utrop: 425 kr

Skål, Kosta Boda, Bertil Vallien, höjd: 15cm, Ø19,5cm

450 kr

Utrop: 550 kr

Skål Erik Höglund Chribska, Tjeckie, höjd: 15cm, Ø19,5cm

175 kr

Utrop: 200 kr

Vas, troligtvis Erik Höglund, höjd: 13,5cm

25 kr

Utrop: 50 kr

Beverloo Corneille (1922-2010), Litografi, signerad:1982, nr:102/200, 39x27,5cm

1 200 kr

Utrop: 750 kr