1 - 8 av 8

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 21 april 2022

Klubbad för

CLAES GIERTTA, dekoration, silver / koppar, växter i vas, höjd 57 mm, vikt 16,1 g, signerad, saknar kontrollstämplar. (d)

600 kr

Utrop: 550 kr

TRANCHERBESTICK, Svensk Spets, silver, stål, GAB, Stockholm 1922, längd 27,5-37,5 cm, vikt 303,4 g, etui, etui trasigt.

700 kr

Utrop: 800 kr

GUSTAF HOFFSTEDT, gräddkanna, silver, med hänkel, Örebro 1824, höjd 10,5 cm, vikt 129,1 g, gravyr.

800 kr

Utrop: 900 kr

TASSE DE VIN, sterlingsilver, W&S Sorensen, Danmark, diameter 8 cm, vikt 68,0 g.

Utrop: 700 kr

SÅSKANNA, silver, C.G Hallberg, Stockholm 1934, vikt 135,5 g.

Utrop: 1 000 kr

SALT- OCH PEPPARKAR, silver, blå emalj, Egon Lauridsen, Danmark, höjd 4,5 cm, vikt 45,3 g.

1 100 kr

Utrop: 550 kr

GEORG JENSEN, puderdosa, sterlingsilver, vikt 80,2 g, monogram MT.

800 kr

Utrop: 900 kr

GEORG JENSEN, sedelklämma, nr 390, sterlingsilver, vikt 15,8 g.

475 kr

Utrop: 450 kr