1 - 20 av 196
123...10 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 2 april

Klubbad för

TAG HEUER, "Heuer Heritage", Monaco, "Steve McQueen", Cal 11 (SW 300-1), Serie nr. WMH1391, Ref nr. CAW211P.FC6356, Boett nr. CAW211P, kronograf, herrur, 39 x 39 (47,5) mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, läderband, viklås, Ref nr.FC5042-F-A6, cert (digitalt), december 2020, box, ytterkartong.

Utrop: 49 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Yacht-Master 40, Chronometer, "Bright Blue Dial", Ref nr. 116622, Serie nr. 05CG8148, Cal 3135, Verk nr. 285655C4, Boett nr. 2180, herrur, 40 mm, stål/platina (Rolesium), automatisk, safirglas (repor), datum, Oysterlocklänk, viklås, Ref nr. 78800-Z2Y/Z5H+917, cert, november 2017, box, ytterkartong.

118 000 kr

Utrop: 100 000 kr

Klockor Patek Philippe

PATEK PHILIPPE, Genève, Twenty-4, Cal E15, Serie nr. 3369863, Ref nr. 4910/010, Boett nr. 4250470, medium, 25,1 x 26 (30) mm, stål, quartz, safirglas (nagg), diamanturtavla (10 st. 8/8), briljanter på boetten (36 st. TW/VVS, ca 0,45 ctv), originallänk, viklås, Ref nr. A751ED, längd 165 mm, ca 2005, box, ytterkartong.

52 000 kr

Utrop: 50 000 kr

OMEGA, Speedmaster, "Tachymètre", "First Omega In Space", Cal 1861 (A), Verk nr. 78729455, Serie nr. 78729455, Ref nr. 311.32.40.30.01.001, Boett nr. 145.0049, kronograf, herrur, 39,7 mm, stål, manuell, safirglas, läderband, originalspänne, cert, juni 2016, box, ytterkartong. Numrerad utgåva (Nr. 4484).

40 000 kr

Utrop: 38 000 kr

Klockor Audemars Piguet

AUDEMARS, PIGUET, Genève, herrur, 33 mm, Cal K2001, Serie nr. 77163, Boett nr. 20562, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, läderband, ca 1965.

18 200 kr

Utrop: 19 000 kr

Klockor Glashütte

GLASHÜTTE, Original, Senator Navigator Panorama Date, Cal GUB 100-03, Verk nr. 01895, Serie nr. 01058, Ref nr. 100-03-07-05-04, herrur, 44 mm, stål, automatisk, safirglas, stort datum, glasbaksida, läderband, originalspänne, cert, september 2009, träbox, ytterkartong.

38 000 kr

Utrop: 39 000 kr

Klockor Enicar

ENICAR, Sherpa Date (T Swiss Made T), "Compressor Case", Cal A-R 165, Boett nr. 165-54-03 / 2342, herrur, 37 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, läderband, originalspänne i vitmetall, ca 1970, box.

5 900 kr

Utrop: 4 900 kr

IWC, Schaffhausen, Big Pilot´s Watch, Cal 51111, Serie nr. 3525589 , Ref nr. 500901, Boett nr. 3853031, herrur, 46 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, gångreservindikator (7-dagars), läderband, viklås, cert (ej komplett), ca 2011, box.

49 000 kr

Utrop: 49 000 kr

ROLEX, Oyster, Precision (Swiss), Ref nr. 6024, Serie nr. 866462, Cal 710, Verk nr. 69701, Boett nr. 6024, herrur, 36 mm, stål, manuell, plexiglas, saknar sekundvisare, skadad urtavla, defekt (går ej, akut servicebehov). bucklor bakboett, OBS: saknar 1 st. verkhållare, läderband, ca 1953.

25 500 kr

Utrop: 11 000 kr

OMEGA, Speedmaster, Racing, Chronometer, "Tachymetre", Cal 3330, Verk nr. 86802275, Serie nr. 86802275, PIC nr. 326.32.40.50.06.001, kronograf, herrur, 40 mm, stål, automatisk (Co-Axial), safirglas, datum, gummiband, viklås, cert, juli 2015, box, ytterkartong.

30 500 kr

Utrop: 21 000 kr

LONGINES, Legend Diver Watch, "No Date", Cal 633.5 (ETA 2824-2), Serie nr. 37955335, Ref nr. L3.674.4.56.0, Boett nr. L3.674.4, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, vridbar innerring, nylonband, originalspänne, ca 2011, box, ytterkartong.

Utrop: 20 000 kr

Klockor Movado

MOVADO, Celestograph "Triple Date Moonphase", Cal 473 SC, Ref nr. R4980, Boett nr. C496137 / 6137 / 55397, herrur, 29 mm, 18K rosa guld, manuell, plexiglas, dag, datum, månad, månfas, defekt (servicebehov), läderband, ca 1950, etui (Golay Fils & Stahl Genève).

14 000 kr

Utrop: 15 000 kr

OMEGA, Seamaster, GMT, "50th Anniversary", Chronometer, Cal 1128, Verk nr. 60408810, Serie nr. 60408810, PIC nr. 2534.50.00, Ref nr. ST 368.1613, Boett nr. 168.1613 / 368.1613 (LL), herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, 24-timmarsvisning, originallänk, viklås, Ref nr. 1513/825, ca 1999, servicepåse.

17 200 kr

Utrop: 17 000 kr

BREITLING, Chronomat, Cal 13 (ETA 7750), Serie nr. 110669, Ref nr. B13050, kronograf, herrur, 40,5 mm, bicolour, automatisk, safirglas, datum, Rouleauxlänk (stål), viklås, läderband, originalspänne i stål, cert, april 1994, box, ytterkartong.

17 400 kr

Utrop: 17 000 kr

Klockor Universal

UNIVERSAL, Genève, "Super-Microtor", herrur, 31,5 mm, Cal 256A-07, Boett nr. 21095, doublé (14K goldfilled), automatisk, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, läderband, ca 1957.

2 100 kr

Utrop: 2 200 kr

TAG HEUER, "Heuer Heritage", Autavia, Cal 02, Serie nr. WAF5778, Ref nr. CBE2110.FC8226, Boett nr. CBE2110, kronograf, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, läderband, originalspänne, cert (digitalt), april 2020, box, ytterkartong.

Utrop: 33 000 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 552, Serie nr. 18280129, Ref nr. KO 14700, Boett nr. 14700 61 SC (C.B), herrur, 33,5 mm, guld på stål, automatisk, plexiglas, gravyr, läderband, ca 1961.

5 300 kr

Utrop: 2 700 kr

Klockor Universal

UNIVERSAL, Genève, herrur, 33 mm, Cal 332, Serie nr. 1702317, Boett nr. 106533 2, 18K guld, manuell, plexiglas, defekt (behov av service), läderband, originalspänne (doublé), ca 1955, etui.

10 600 kr

Utrop: 3 900 kr

Klockor Hermès

HERMÈS, Heure H PM, Serie nr. 3262760, Boett nr. HH1.210, damur, 21 x 21 (30) mm, stål, quartz, safirglas, läderband (double-loop), originalspänne, cert, mars 2017, box, ytterkartong.

11 200 kr

Utrop: 7 200 kr

OMEGA, Seamaster (150m/500ft), Aqua Terra 150M, Cal 1424, Serie nr. 90745978, PIC nr. 231.10.30.61.55.001, Boett nr. 596.1118 (LL), damur, 30 mm, stål, quartz, safirglas, datum, pärlemorurtavla med diamanter (11 st. 8/8, TW/VVS, ca 0,19 ctv), originallänk, viklås, Ref nr. 6587/987, cert, maj 2012, box, ytterkartong.

17 000 kr

Utrop: 14 000 kr