1 - 12 av 12

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 16 juni

Klubbad för

DIAMANT, briljantslipad, 0,22 ct, ca TW/VS, delvis tunn rondist med små nagg.

Utrop: 1 700 kr

Ädelstenar Kvarts

KVARTS, citrin, ametist, rökkvarts, ametrin, olika slipningar, 102,94 ctv, nagg.

1 100 kr

Utrop: 450 kr

Ädelstenar Kvarts

AMETIST, ovalslipad, 43,86 ct, 25,7x20,8x13,9 mm, litet nagg på paviljongen.

400 kr

Utrop: 450 kr

Ädelstenar Kvarts

AMETIST, triangelformad, 29,80 ct, 22,9x20,9x12,2 mm, små repor på bordet.

400 kr

Utrop: 450 kr

DIAMANT, radiantslipad 0,63 ct, ca L/SI1.

4 200 kr

Utrop: 4 400 kr

Ädelstenar Övrigt

MÅNSTENAR, 3 st, cabochonslipade ca 9,45 ct.

800 kr

Utrop: 350 kr

DIAMANT, briljantslipad 0,26 ct, ca TW/SI.

2 400 kr

Utrop: 2 000 kr

DIAMANTER, 11 brilantslipade och en gammalslipad 0,95 ctv, ca F-L/VS-P, en diamant är trasig, några med små nagg.

Utrop: 3 300 kr

DIAMANTER, briljantslipade, 23 stycken totalt 1,02 ctv, light yellow/VVS-VS

Utrop: 3 500 kr

DIAMANT, 0,25 ct, briljantslipad, ca W(H)/VS.

2 700 kr

Utrop: 3 000 kr

DIAMANT, briljantslipad 0,13 ct, ca Ca med brun ton/SI.

425 kr

Utrop: 400 kr

DIAMANT, briljantslipad 0,23 ct, ca TW(G)/VS

1 800 kr

Utrop: 1 700 kr