Laddar...

Aktivera zoom-läge

Play

Budhistorik

Bud Buddatum Tid Kund

Auktionsnr: 33

Varunr: 1 830 423

Smycken

Örhängen

ÖRHÄNGEN, platina, safirer, 26 briljant- och åttkantslipade diamanter ca 1,40 ctv, ca TW-TCr-VS-SI, 1930/40-tal, höjd 19 mm, vikt 13,3 g, några safirer med nagg och skador, enstaka diamanter med nagg, senare clips i 18K vitguld, H Strömdahl Stockholm 1954.

25 500 kr

Klubbad till budgivare: 24388

Valuta

För fullständiga villkor se våra köparvillkor.