1 - 20 av 162
123...9 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 3 september 2022

Klubbad för

HEUER, Carrera, "Tachy", "Success - Ronnie Peterson from Jack.W.Heuer", "Sweden Only", Cal 11, Serie nr. RQM4537, Ref nr. CBH2210.BA0674, Boett nr. CBH2210, kronograf, herrur, 38 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, gravyr, originallänk, viklås, Ref nr. BA0674, cert (digitalt), november 2017, box, ytterkartong. Limiterad till 40 exemplar, producerad endast till den svenska marknaden.

79 000 kr

Utrop: 80 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, GMT-Master II, Chronometer, s.k. "Batman", Ref nr. 116710BLNR, Serie nr. 779EH677, Cal 3186, Verk nr. Y57E0850, Boett nr. 2350, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, 24-timmarsvisning, svart/blå keramisk vridring (Cerachrom), Oysterlocklänk, viklås (Easylink), Ref nr. 78200-0NW/4WC+9PE, längd 185 mm, ca 2015.

132 000 kr

Utrop: 120 000 kr

OMEGA, Seamaster, Bullhead, Chronometer, Cal 3113, Serie nr. 78900359, PIC nr. 225.12.43.50.02.001, kronograf, herrur, 43 x 43 mm, stål, automatisk (Co-Axial), safirglas, datum, läderband, viklås, Ref nr. 94521893/54-GJH, cert, november 2015, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad. (Nr. 252/669).

Utrop: 57 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Submariner (1000ft = 300 m), Chronometer, Ref nr. 114060, Serie nr. 8794M9812, Cal 3130, Boett nr. 2360, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, svart keramisk ring (Cerachrom), Fliplocklänk, viklås (Glidelock), Ref nr. 97200-9QS, cert, augusti 2016, box, ytterkartong.

Utrop: 138 000 kr

TAG HEUER, Carrera, "Monaco Grand Prix". "Tachymetre", Cal 1887, Serie nr. WRH1157, Ref nr. CAR2A83.FT6033, kronograf, herrur, 43 mm, titan, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, gummiband, viklås, Ref. nr. FC5055-Y-Y1, cert, april 2015, box (skadad), ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 0648/2500).

18 000 kr

Utrop: 19 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust II, Chronometer, Ref nr. 116334, Serie nr. V133N114, Cal 3136, Boett nr. 2410, herrur, 41 mm, stål/vitguld, automatisk, safirglas, datum, Oysterlänk, viklås (Easylink), Ref nr. 72210A, cert, juni 2019, box, ytterkartong.

80 000 kr

Utrop: 82 000 kr

TAG HEUER, Carrera, "Tachymetre", Cal 1887, Serie nr. WRE8421, Ref nr. CAR2A10.FC6235 (BAO799), Boett nr. CAR2A10-0, kronograf, herrur, 43 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, läderband, viklås, Ref. nr. FC5037/R-F-R2, cert, februari 2014, box, ytterkartong.

Utrop: 19 000 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, Automatic, Cal ETA 2824-2, Serie nr. 402, herrur, 37 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, läderband, originalspänne, cert, september 1995, numrerad box i trä. Detta var Sjöö Sandströms första ur på marknaden, producerad i 1000 st. exemplar.

8 100 kr

Utrop: 8 500 kr

BREITLING , Chronomat, Cal 13 (ETA 7750), Serie nr. 22730, Ref nr. 81950 A, kronograf, herrur, 40,5 mm, bicolour, automatisk, safirglas, datum, UTC, Serie nr. 8814, Ref nr. 81500 / B60071, stål/guld, quartz, safirglas, 24-timmarsvisning, lyspunkt i dykring saknas, läderband (se fördjupad info), originalspänne i stål, ca 1987.

Utrop: 19 000 kr

JAEGER-LE COULTRE, Master Minute Repeater, Cal 947, Serie nr. 3572752, Ref nr. Q1646409, Boett nr. 151.6.67.S, herrur, 43 mm, platina, manuell, safirglas, minutrepeter, gångreservsindikator (15 dagar), vridmomentsindikator, glasbaksida, läderband, viklås i 18K vitguld, ca 2011, Limiterad och numrerad (Nr. 16/50).

300 000 kr

Utrop: 310 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Submariner (1000ft=300m), Ref nr. 14060 M, Serie nr. P738905, Cal 3130, Verk nr. 3 8707973, Boett nr. 2160, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, Fliplocklänk, viklås, Ref nr. 93150-AB11/501 B, cert, mars 2002, box (ej komplett), ytterkartong (skadad).

Utrop: 102 000 kr

must de CARTIER, Tank, Cal 78-1 (ETA 2512-1), Boett nr. 3 185476, damur, 20,5 x 20 (28) mm, förgyllt silver (delvis bortnött), manuell, mineralglas, läderband, originalspänne i doublé, ca 1980, box (skadad).

5 000 kr

Utrop: 5 200 kr

BREITLING, SuperOcean (200M/660FT), Héritage 46, Chronometre, Cal 17 (ETA 28242), Verk nr. 1743943, Serie nr. 1743943, Ref nr. A1732016/C734, Boett nr. 2715 B3, herrur, 46 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, Ocean Classiclänk, viklås, Ref nr. 5214/152A, cert, oktober 2015, box, ytterkartong.

30 000 kr

Utrop: 23 500 kr

INTERNATIONAL WATCH Co. Schaffhausen, herrur, 34 mm, Cal 401, Serie nr. 1421907, Boett nr. 1526963, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1957.

6 700 kr

Utrop: 5 500 kr

OMEGA, Seamaster, Professional (300m/1000ft), Cal 1538, Serie nr. 58102428, PIC nr. 2541.80.00, Ref nr. SU 396.1523, Boett nr. 196.1523 (LL), herrur, 41 mm, stål, quartz, safirglas (repa), datum, heliumventil, originallänk (flera stift ej original, matt-polerad), viklås, Ref nr. 1503/825, ca 2002.

17 600 kr

Utrop: 15 200 kr

Klockor Tudor

TUDOR, Geneve, Black Bay GMT, Chronometer, Cal MT5652, Verk nr. T43896Q833, Serie nr. Q188792, Ref nr. 79830RB, Boett nr. 8560, herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, 24-timmarsvisning, Nato-band, originalspänne, ca 2018.

Utrop: 25 500 kr

OMEGA, Seamaster Professional (300m/1000ft), Chronometer, Cal 1120, Verk nr. 81011813, Serie nr. 81011813, PIC nr. 2254.50.00, Ref nr. SU 368.1640, Boett nr. 168.1640, herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, heliumventil, originallänk, viklås, Ref nr. 1610/930, ca 2006.

19 200 kr

Utrop: 17 600 kr

TAG HEUER, Monaco, Cal 17 (ETA 2894-2), Serie nr. XU9058, Ref nr. CW2112.FC6178, Boett nr. CW2111-0, kronograf, herrur, 38 x 38 (46.5) mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, läderband, viklås, Ref nr.FC 5014/F H2, ca 2005.

17 200 kr

Utrop: 15 600 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, Chronolink, Worldtimer UTC, "Racing", Cal SS G2 (ETA 7001), Serie nr. 2762, Ref nr. WT 6202, herrur, 40 mm, stål/titan, analog/manuell, digital/quartz, safirglas, liten sekundvisare, originallänk, viklås, ca 2002, box, ytterkartong.

23 000 kr

Utrop: 19 000 kr

Klockor Tudor

TUDOR, Geneve, Fastrider Black Shield, "Tachymetre", Cal 7753, Serie nr. I331602, Ref nr. 42000C, Boett nr. 8400, kronograf, herrur, 42 mm, svart ceramic, automatisk, safirglas, datum, läderband, viklås, ca 2016, box, ytterkartong.

Utrop: 35 500 kr