241 - 245 av 245
1...111213 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 8 oktober 2022

Klubbad för

BROSCH, 18K vitguld, smaragd, briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, Erik Thomassons Guld-& Juvelfirma, Stockholm 1959, mått 36x26 mm, vikt 7,6 g, enstaka diamanter har nagg och skador.

Utrop: 4 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, prinsesslipad diamant 0,20 ct, ca TW/VS, Engelbert, stl 17,25+ mm, vikt 4,4 g.

Utrop: 4 600 kr

ALLIANSRING, 18K roséguld, röd orangea briljantslipade diamanter 0,45 ctv, Engelbert, stl 17,5 mm, vikt 3,8 g.

Utrop: 6 600 kr

ENSTENSRING,18K vitguld, prinsesslipad diamant 0,12 ct, ca TW/VS, Engelbert, stl 17,25 mm, vikt 3,3 g.

Utrop: 3 600 kr

ENGELBERT, hänge, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,10 ctv, ca TW/VS, höjd 8 mm, vikt 2,1 g.

Utrop: 1 900 kr