281 - 300 av 305
1...141516 Gå till

Avslutad | Valentin – Lördag 11 februari 2023

Klubbad för

RING, 18K guld, olika färgstenar, bl a ametist, citrin, granat, blå topas, peridot, rosenkvarts, 57 briljantslipade diamanter ca 0,26 ctv, stl 17 mm, vikt 6,0 g.

Utrop: 9 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 62 briljantslipade diamanter ca 0,52 ctv, ca W-TCr(H-I)/VS-SI, ca 8x8 mm, stift, vikt 2,6 g.

Utrop: 9 200 kr

ÖRHÄNGEN, hjärtan,18K vitguld, 44 briljantslipade diamanter 0,22 ctv, ca W/VS, höjd 6 mm, vikt 1,6 g, stift.

Utrop: 2 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K roséguld, 2 ovalslipade morganiter ca 2,29 ctv, 110 briljanter ca 0,37 ctv, stängbara krokar, vikt 5,2 g.

Utrop: 14 000 kr

RING, 18K vitguld, antikslipad diamant ca 0,88 ctv, ca TW(G)/SI1, 12 briljantslipade diamanter ca 0,22 ctv, ca TW/VS, rubiner ca 2,20 ctv, stl 16,5 mm, vikt 6,5 g, den större diamanten med nagg och slitna fasettkanter.

16 400 kr

Utrop: 18 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,60 ctv, ca TW-W/VS-SI, stift, vikt 3,1 g.

Utrop: 11 000 kr

RING, 18K vitguld, 43 briljantslipade diamanter ca 0,61 ctv, ca TW-TCr/SI, stl 17,5 mm, vikt 2,3 g.

Utrop: 10 200 kr

RIVIERECOLLIER, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 6,47 ctv, ca TCa-Ca(K-M)/P, längd 43 cm, vikt 18,1 g, en del diamanter med nagg.

Utrop: 58 000 kr

TENNISARMBAND, 18K roséguld, 72 briljantslipade diamanter ca 3,16 ctv, ca TW-TCa(G-L)/P, längd 18 cm, vikt 8,4 g, en diamant med skada samt några diamanter med nagg.

Utrop: 28 500 kr

ARMBAND, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,51 ctv, ca W-Cr/VS-SI, längd 18 cm, vikt 1,8 g, diamanter med nagg på kuletten.

Utrop: 7 700 kr

ARMBAND, 18K guld/vitguld, ametister, citriner, turmaliner, peridot, topas, längd 19 cm, vikt 17,9 g, några stenar med nagg och slitna fasettkanter.

Utrop: 18 000 kr

TENNISARMBAND, 18K roséguld, 108 briljantslipade diamanter ca 1,22 ctv, ca TW-Cr(G-J)/SI-P, längd 18 mm, vikt 5,7 g, några diamanter med nagg.

Utrop: 13 400 kr

COLLIER, 18K guld, 2 oval- och smaragdslipade smaragder ca 2,90 ctv, 5 briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, höjd 28 mm, längd 46 cm, vikt 3,1 g, smaragder med nagg och inneslutningar som når ytan.

Utrop: 15 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, korall, smaragder, 2 briljantslipade diamanter ca 0,08 ctv, ca TW/VS, förgyllda markasiter, höjd 70 mm, vikt 7,2 g.

Utrop: 8 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, blå kalcedon, peridot, granat, citrin, ametist, briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv, höjd 72 mm, vikt 14,6 g, stift, några stenar med nagg.

Utrop: 14 000 kr

COLLIER, 18K roséguld, korall, behandlade safirer, längd 55 cm, vikt 11,4 g.

Utrop: 8 000 kr

TENNISARMBAND, 14K guld, 87 briljantslipade diamanter ca ca 1,85 ctv, ca TW/P, längd 18 cm, vikt 5,3 g, några diamanter med nagg.

Utrop: 15 000 kr

TENNISARMBAND, 18K guld, svarta diamanter ca 1,20 ctv, längd 17 mm, vikt 6,8 g.

Utrop: 14 600 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 68 briljantslipade diamanter ca 1,36 ctv, ca TW-W/VS, längd 17 cm, vik 6,2 g.

Utrop: 23 000 kr

ÖRRINGAR, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,37 ctv, ca W-TCr/SI, vikt 3,0 g.

Utrop: 7 600 kr