41 - 60 av 305
1234...16 Gå till

Avslutad | Valentin – Lördag 11 februari 2023

Klubbad för

RING, 18K roséguld, 42 briljantslipade diamanter ca 0,46 ctv, ca TW-W/VS-SI, storlek 17,25 mm, vikt 7,9 g, svaga fattningar/ojämna klor.

Utrop: 24 000 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,53 ctv, TW/SI, vikt 1,2 g, stift, diamanterna har väldigt små nagg på kuletterna.

8 000 kr

Utrop: 9 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 30 briljantslipade diamanter ca 0,38 ctv, varav mittstenarna ca 0,14 ct/st, ca TW-W/VS-SI, stift, diameter 5,5 mm, vikt 1,6 g, ojämna fattningar.

Utrop: 11 800 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 11 flerfärgade safirer ca 0,22 ctv, 4 briljantslipade diamanter ca 0,08 ctv, ca W/SI, stl 16,75 mm, vikt 2,4 g.

Utrop: 5 600 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 13 flerfärgade safirer ca 0,26 ctv, 2 briljantslipade diamanter ca 0,04 ctv, ca W/SI, stl 16,5 mm, vikt 2,4 g, några safirer med nagg.

Utrop: 5 200 kr

RING, 14K vitguld, 3 droppslipade rubiner, 13 åttkantslipade diamanter ca 0,13 ctv, ca TW-Cr/SI-P, stl 16,5 mm, vikt 4,5 g.

3 000 kr

Utrop: 3 400 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, Tahitipärlor ca 12,2-12,5 mm, briljantslipade diamanter ca 0,27 ctv, ca TW-W/VS-SI, höjd 15,7 mm, vikt 8,5 g, stift.

9 000 kr

Utrop: 9 900 kr

Smycken Påhängen

PÅHÄNGE, 18K guld, 12 rubiner ca 1,32 ctv, höjd 13 mm, bredd 14 mm, vikt 3,7 g.

3 900 kr

Utrop: 4 300 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, hjärta, briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca W/SI, längd 42 cm, vikt 4,3 g.

2 000 kr

Utrop: 2 200 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, ca 6,5 mm, lås i 18K guld, åttkantslipade diamanter, längd 69 cm, vikt 43,5 g.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

CARTIER, ring, Trinity, 18K vitguld, refnr. O7142T, år 1999, stl 51 mm (16,25), vikt 8,0 g, etui.

6 100 kr

Utrop: 5 800 kr

ARMRING, 18K guld, 89 briljantslipade diamanter ca 1,60 ctv, ca TW-Cr/SI-P, mått 60x50 mm, vikt 13,1 g, några diamanter har nagg och små skador.

Utrop: 20 000 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 14K gulddoublé, odlade barocka sötvattenspärlor ca 30 x 17 mm, krokar, vikt 17,6 g,

1 300 kr

Utrop: 1 400 kr

TENNISARMBAND, 18K roséguld, 90 briljantslipade diamanter ca 2,77 ctv, ca TW-W/VVS-VS, längd 18 cm, vikt 6,4 g.

Utrop: 25 000 kr

COLLIER, 18K vitguld, 15 briljantslipade diamanter ca 0,06 ctv, ca TW-W/SI, höjd på hänget 1,7 cm, längd på kedjan 37/40 cm, vikt 1,9 g.

2 800 kr

Utrop: 3 200 kr

ARMBAND, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,14 ct, ca W/SI, längd 17/18 cm, vikt 1,0 g.

Utrop: 5 000 kr

ARMBAND, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,14 ct, ca W/SI, längd 16/17,5 cm, vikt 0,9 g, diamanten har ett litet nagg på kuletten.

Utrop: 5 000 kr

COLLIER, 18K guld, 16 briljantslipade diamanter ca 0,06 ctv, ca W/SI-P, höjd på hänge 0,8 cm, längd på kedjan 38/42/46 cm, vikt 1,9 g.

3 200 kr

Utrop: 3 300 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,41 ctv, ca TW/SI-P, stift, vikt 1,4 g, 1 diamant har nagg på kuletten.

Utrop: 7 700 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, orange och rosa safirer ca 0,34 ctv, 4 briljantslipade diamanter ca 0,08 ctv, ca TW/SI, diameter 13 mm, huggies, vikt 3,0 g.

5 900 kr

Utrop: 6 500 kr