41 - 60 av 504
1234...26 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 23 mars 2023

Klubbad för

RING, 18K guld, smaragd, gammalslipad diamant ca 0,50 ct, diamanter, senare ringskena av Rey Urban, stl 17,75 mm, vikt 3,6 g, smaragden är skadad, diamanten är både trasig och har fleratalet stora inneslutningar, skador.

3 000 kr

Utrop: 3 300 kr

Smycken Enstenshänge

ENSTENSHÄNGE, 14K vitguld, briljantslipad diamant 0,28 ct, ca W(H)/VVS, diamanten med mindre nagg på kuletten, vikt 1,1 g, garantibevis.

Utrop: 3 600 kr

ENSTENSRING, 14K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,24 ct, ca W(H)/VVS, stl 17 mm, vikt 2,1 g.

Utrop: 3 100 kr

ENSTENSRING, 14K guld, gammalslipad diamant ca 0,60 ctv, ca W/SI, stl 15 mm, vikt 1,9 g, nagg och skador, sten ligger löst i fattning.

Utrop: 5 000 kr

RING, 18K guld / silver, granater, stl 17,25 mm, vikt 3,8 g, endast skenan är guld.

1 100 kr

Utrop: 1 100 kr

RING, 14K vitguld, 3 vita och 30 svarta diamanter ca 0,36 ctv, stl 21,25 mm, vikt 7,9 g, många skadade stenar och 2 saknas.

Utrop: 3 800 kr

Utrop: 3 400 kr

RING, 18K guld, rubiner, briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv, ca TW/VS-SI, stl 14,75 mm, vikt 7,7 g, slitna fattningar, enstaka diamantert med nagg, rubiner med nagg och skador.

3 600 kr

Utrop: 4 100 kr

Utrop: 3 800 kr

RING, 18K guld, ljus och mörkblå emalj, stl 16 mm, vikt 3,7 g, emaljskador.

Utrop: 1 600 kr

RING, 18K guld, behandlad jade, 20 briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca W-TCa/SI, stl 16,25 mm, vikt 4,1 g.

Utrop: 2 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, ametister, citriner, höjd 26 mm, vikt 2,8 g.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 4 äldre briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv ca TCr/SI, stl 16,75 mm, Lars-Ola Sellen, 1997, vikt 5,1 g.

3 000 kr

Utrop: 3 200 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 7 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW(G)/VVS-VS, stl 16,75 mm, vikt 4,3 g, gravyr.

2 600 kr

Utrop: 2 900 kr

ARMBAND, 18K guld, granater, topaser, peridoter, citriner, ametister, längd 19 cm, vikt 5,7 g, flera stenar med slitna fasettkanter.

Utrop: 2 300 kr

COLLIER, 18K guld, granater, topaser, peridoter, citriner, ametister, längd 42 cm, vikt 12,6 g

4 600 kr

Utrop: 4 500 kr

RING, 14K roséguld/vitguld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,45 ctv, ca W/VS samt TCa/P, gammalslipad diamant ca 0,07 ct, stl 18,25 mm, vikt 6,1 g.

4 000 kr

Utrop: 4 500 kr

RING, 18K roséguld, ovalslipad morganit, 10 briljantslipade diamanter 0,22 ctv, ca TW/SI, stl 16 mm, vikt 2,7 g.

2 800 kr

Utrop: 3 200 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, rubin, 8 briljantslipade diamanter 0,42 ctv, ca TW/VS, Dahlgren & Co, Malmö, stl 16 mm, vikt 3,7 g.

Utrop: 4 000 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, rubin, briljantslipade diamanter ca 0,07 ctv, ca W/VS, längd 40 cm, vikt 3,2 g.

Utrop: 2 500 kr