561 - 576 av 576
1...272829 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 20 april 2023

Klubbad för

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,12 ct, ca W/VS, stl 16,5 mm, vikt 0,8 g, 1 klo är av, diamanten har nagg på kuletten.

Utrop: 900 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, briljant ca 0,23 ct, ca W/SI, och 8 enkelslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca W/SI, stl 16,25 mm, vikt 2,7 g.

Utrop: 3 200 kr

RING, 18K vitguld, åttkantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TW/VS-SI, stl 18+ mm, vikt 4,3 g, storleksändrad, några diamanter har nagg och skador.

Utrop: 2 300 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,38 ct, ca TW/VS, stl 15,75 mm, vikt 2,9 g, nagg på kuletten.

Utrop: 5 200 kr

RING, 18K vitguld, 2 äldre briljantslipade diamanter ca 0,35 ct samt 0,30 ct, ca TW/VS, 28 äldre åttkantslipade diamanter, Gert Hartvig Sandqvist, stl 17,25 mm, vikt 8,3 g, enstaka diamanter med skador och nagg.

Utrop: 7 900 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, onyx, höjd 70 mm, vikt 12,8 g, krokar.

Utrop: 5 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, rubiner, smaragder, safirer, höjd 60 mm, vikt 16,5 g, clips/stift.

11 600 kr

Utrop: 13 000 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K guld, odlad droppformad South Seapärla ca 15x13 mm, halvpärla, korall, höjd 50 mm, kedja 40 cm vikt 10,5 g.

Utrop: 8 000 kr

ARMRING, 14K guld/silver, ovalslipad smaragd, rosenslipade diamanter, 52x50 mm, vikt 23,1 g, smaragd med inneslutningar som når ytan, några diamanter med nagg.

Utrop: 17 800 kr

RING, 14K vitguld, ametist,12 åttkantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca W-TCr(H-I)/SI-P, stl 15,5 mm, vikt 7,6 g.

Utrop: 2 700 kr

Smycken Pärlhänge

HÄNGE MED KEDJA, 14K guld, mabépärla 14,4 mm, kedja 43 cm, vikt 4,2 g.

Utrop: 2 600 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIR, ovalslipad, 1,32 ct, IGI certifikat F1G78851, förseglad.

Utrop: 1 400 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIR, ovalslipad, 0,98 ct, IGI certifikat F1G93728, förseglad.

Utrop: 900 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,225 ct, D/IF, IGI certifikat F2A02194, förseglad,

2 900 kr

Utrop: 2 300 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,44 ct TW(F)/VS1, GIA inskription 6157492240, 25 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, stl 15,5 mm, Gunnar Fahlström, 2013, vikt 2,7 g, något skev skena, gravyr.

Utrop: 10 200 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,30 ctv enligt gravyr, ca TCr/VS, stl 16,75 mm, vikt 2,9 g.

4 000 kr

Utrop: 4 400 kr