21 - 40 av 216
123...11 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 10 juni 2023

Klubbad för

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (Swiss Made), Chronometer, Ref nr. 16200, Serie nr. D604011, Cal 3135, Verk nr. 3 1066979, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, Oysterlänk, viklås, Ref nr. 78360-MA5/558B, cert, februari 2006, box, ytterkartong.

57 000 kr

Utrop: 44 000 kr

JAEGER-LE COULTRE, Reverso, Duetto Classique, Cal 865, Serie nr. 2278841, Ref nr. 256.81.01, Boett nr. 256.8.75, midsize, 23 x 33 (38,7) mm, stål, manuell, safirglas, briljanter på boetten (32 st, TW/VVS, ca 0,31 ctv), defekt (servicebov/fjäder av), originallänk, viklås, cert, februari 2006, box, ytterkartong.

53 000 kr

Utrop: 18 600 kr

must de CARTIER, Trinity, Cal 157.06, Boett nr. 2735 / PL23808, damur, 27 mm, förgyllt silver, quartz, mineralglas, läderband, viklås i gulmetall, ca 1999, box.

8 000 kr

Utrop: 8 200 kr

INTERNATIONAL WATCH CO, damur, 20,5 mm, Cal 412 H, Serie nr. 2079564, Boett nr. 2098688, 18K vitguld, manuell, safirglas, skadad urtavla, integrerad originallänk (skadad), längd 159-162 mm, totalvikt 50,4 gram, ca 1972.

Utrop: 25 000 kr

Klockor Raymond Weil

RAYMOND WEIL, Geneve, Parsifal, Serie nr. B382337, Boett nr. 9331, herrur, 27,5 x 31 (39) mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, ca 2000.

Utrop: 2 700 kr

Klockor Tudor

TUDOR, Prince Date, Automatic-Chrono Time, Cal ETA 7750, Serie nr. H429513, Ref nr. 79280 P, Boett nr. 8110, kronograf, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas (repa/nagg), datum, skadad urtavla, originallänk, viklås, Ref nr. 62590-DT12/632 P, cert, november 2005, box, ytterkartong.

35 500 kr

Utrop: 35 000 kr

must de CARTIER, Tank, Cal 81, Boett nr. 57509 / 6 81006, unisex, 23,5 x 23 (31) mm, förgyllt silver (delvis bortnött), quartz, mineralglas, läderband (se fördjupad information), originalspänne, ca 1985, box.

10 600 kr

Utrop: 4 500 kr

CERTINA, DS, Stella, Serie nr. 84Z2PEY76, Boett nr. C031210A, damur, 31,6 mm, bicolour, quartz, safirglas, datum, pärlemorurtavla med diamanter (12 st. 8/8), integrerad originallänk, viklås, Ref nr. C031210A, ca 2015.

2 200 kr

Utrop: 1 800 kr

BREITLING, Chronomat, "Telemetre", Cal Venus 175, Serie nr. 480022, Ref nr. 769, kronograf (nollställer ej), herrur, 35 mm, stål/vitmetall, manuell, plexiglas, skadad urtavla, servicebehov, ej signerat urverk, läderband, ca 1943.

36 500 kr

Utrop: 8 200 kr

Klockor Ulysse Nardin

ULYSSE NARDIN, Maxi Marine Diver, Chronometer, Cal UN026 (ETA 2892A2), Verk nr. 077008, Serie nr. 11824, Ref nr. 263-33-3/92, Boett nr. 263-33, herrur, 42,5 mm, stål, automatisk, safirglas, liten sekundvisare, datum, gångreservindikator, integrerat band (gummi/stål), viklås (titan), cert, juli 2012, träbox.

35 500 kr

Utrop: 31 000 kr

OMEGA, Genève (-Swiss Made-), Cal 1012, Serie nr. 37685056, Ref nr. ST 166.0168, Boett nr. 166.0168 (LL), herrur, 36 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla (Soider Dial), läderband, originalspänne, ca 1973.

4 900 kr

Utrop: 3 200 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, Royal Steel, Series 1, Cal ETA 2824-2, herrur, 37 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, integrerad originallänk, viklås, ca 1997.

Utrop: 13 000 kr

BREITLING, SuperOcean 42 (5000FT/1500M), Chronometre, Cal 17 (ETA 2824-2), Verk nr. 1593479, Serie nr. 1593479, Ref nr. A173643B/C868, Boett nr. 3613 B5, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, heliumventil, gummiband, originalspänne i stål, cert, januari 2016, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 1518/2000).

18 200 kr

Utrop: 16 000 kr

TAG HEUER, Aquaracer (300 M), Cal 16 (ETA 7750), Serie nr. EKB4623, Ref nr. CAP2111.BA0833, kronograf, herrur, 44 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), datum, originallänk, viklås, Ref nr. FAA057-X-X5, cert, februari 2013, box, ytterkartong.

8 400 kr

Utrop: 8 200 kr

OMEGA, Constellation ´95, Cal 1456, Serie nr. 56562155, PIC nr. 1372.10.00, Ref nr. DE 795.1202, Boett nr. 795.1202 (LL), damur, 25,5 mm, stål/guld, quartz, safirglas, integrerad originallänk (halvstav), viklås, Ref nr. 6552/864, ca 2000.

7 100 kr

Utrop: 7 200 kr

OMEGA, Speedmaster, Reduced (Swiss Made), "Tachymetre", Cal 3220, Serie nr. 56066175, PIC nr. 3510.50.06, Ref nr. SU 175.0032, Boett nr. 175.0032.1 / 175.0033.1 (LL), kronograf, herrur, 39 mm, stål, automatisk, plexiglas, läderband, ca 1999, box (skadad), ytterkartong.

21 500 kr

Utrop: 21 000 kr

Klockor Epoch

EPOCH, Stockholm, Cal ETA 7750, kronograf, herrur, 39 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, läderband, ca 2003, etui (skadat). Limiterad (men ej numrerad) i en upplaga om 20 exemplar.

13 000 kr

Utrop: 14 000 kr

Klockor Baume&Mer

BAUME & MERCIER, Geneve, Hampton Classic, Serie nr. 2674407, Boett nr. MVO45063, herrur, 24,5 x 31 (41) mm, stål, quartz, safirglas, liten sekundvisare, läderband, ca 1995.

Utrop: 3 200 kr

CERTINA, DS-8, Serie nr. 14HA0344629, Ref nr. C033.207.16.051.00, Boett nr. C033207A, damur, 32 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, läderband, viklås, C640.49AA, ca 2014.

2 300 kr

Utrop: 1 800 kr

OMEGA, Constellation (T Swiss Made T), Chronometer, s.k. "Pie-Pan", Cal 564, Serie nr. 29397611, Ref nr. CD 168.0025, Boett nr. 168.025 (C.B), herrur, 34 mm, guld på stål, automatisk, plexiglas, datum, OBS: se fördjupad information, läderband, ca 1969, box.

9 100 kr

Utrop: 5 200 kr