301 - 313 av 313
1...141516 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 18 november 2023

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 6 briljantslipade briljanter ca 0,84 ctv, ca W/SI-P, höjd 7 mm, vikt 1,8 g, stift.

Utrop: 13 200 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,66 ctv, ca TW-TCa/VS-SI, stl 16,5 mm, vikt 3,2 g.

Utrop: 9 400 kr

RING, 18K guld, opal ca 9,54 ctv, 27 briljantslipade diamanetr ca 1,02 ctv, ca LY/VS, stl 17 mm, vikt 7,7 g.

Utrop: 20 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, ovalslipade akvamariner ca 6,0 ctv, 6 briljantslipade diamanetr ca 0,15 ctv, höjd 23 mm, vikt 7 g, krokar med stopp.

Utrop: 13 200 kr

COLLIER, 18K vitguld, onyx, bageutte - trapets och briljantslipade diamanter ca 0,79 ctv, ca TW-TCr/VS-P, längd 41 cm, vikt 3,4 g.

Utrop: 13 200 kr

RING, platina, zirkon 8,60 ct, briljantslipade diamanter ca 0,68 ctv, ca TW/VS, stl 17,25 mm, vikt 7,9 g, zirkonen med nagg vid rondisten.

Utrop: 20 000 kr

RING, 18K vitguld, ovalslipad granat 21,35 ct, 28 briljantslipade diamanter ca 0,80 ctv, ca TW/VS, 16,75 mm, vikt 13,2 g, enstaka diamanter med skador och nagg.

Utrop: 16 600 kr

RING, 18K guld, 70 briljantslipade diamanter 0,68 ctv, ca TW/VS, 16,75 mm, vikt 3,5 g, svaga fattningar.

Utrop: 6 900 kr

HELALLIANSRING, 18K guld, 36 briljantslipade diamanter 0,42 ctv, ca TW/VS, stl 16,5 mm, vikt 2,1 g.

Utrop: 5 500 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 41 prinsesslipade diamanter 0,95 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, stl 14,5 mm, vikt 1,9 g.

Utrop: 6 900 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv, ca TW-TCa/VS-SI, stl 17,25 mm, vikt 1,2 g.

4 500 kr

Utrop: 5 000 kr

HELALLIANSRING, 18K guld, briljantslipade diamanter 0,37 ctv, ca TW-Cr/VS-P, stl 17 mm, vikt 1,4 g.

Utrop: 5 000 kr

RING, 18K vitguld, 14 briljantslipade diamanter ca 0,41 ctv, ca W/SI, stl 17,25 mm, vikt 5,6 g, enstaka diamant med nagg.

Utrop: 5 000 kr