1 - 20 av 193
123...10 Gå till

Avslutad | Klockor – Torsdag 30 november 2023

Klubbad för

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Deepsea, Sea-Dweller (12800 ft=3900 m), "D-Blue Dial", Chronometer, Ref nr. 126660, Serie nr. E03666G4, Cal 3235, herrur, 44 mm, stål/titan, automatisk, safirglas, datum, svart keramisk ring (Cerachrom), heliumventil, Fliplocklänk, viklås (Glidelock), Ref nr. 98220-Z5D/H6J+W5T, cert, april 2020, box, ytterkartong.

120 000 kr

Utrop: 120 000 kr

JAEGER-LE COULTRE, Reverso Classique, Cal 846, Serie nr. 2280108, Ref nr. Q2508410, Boett nr. 252.8.86, herrur, 38,5 x 23,1 mm, stål, manuell, safirglas, originallänk, läderband, viklås, cert, december 2005, box, ytterkartong.

40 000 kr

Utrop: 33 300 kr

CARTIER, Tank Must, Cal 157, Ref nr. WSTA0060, Boett nr. 734216BX /4367, damur, 29,5 x 22 mm, stål, quartz (Solarbeat), safirglas, läderband, originalspänne, cert, mars 2022, box, ytterkartong.

28 500 kr

Utrop: 21 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Submariner (1000ft=300m, Swiss-T<25), Chronometer, s.k. "Fat/Flat Four", Ref nr. 16613, Serie nr. S564128, Cal 3135, Verk nr. 6701430, Boett nr. 16610, herrur, 40 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, Fliplocklänk, viklås (stål), Ref nr. 93153-18-T5/401 B, cert (ej daterat), ca 1995, box, ytterkartong.

84 000 kr

Utrop: 82 000 kr

BREITLING, Avenger Automatic 45 Seawolf (3000 M/10000 FT), Chronometre, Cal 17 (ETA 2824-2), Serie nr. 7053764, Ref nr. A17319101/1A1, Boett nr. 4619 B5. 3511, herrur, 45 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, heliumventil, Professionallänk III, viklås, Ref nr. 4419 B12/205A, cert (digitalt), december 2020, box, ytterkartong.

23 500 kr

Utrop: 23 000 kr

TAG HEUER, Monaco, Cal Heuer 02, Serie nr. WZS4887, Ref nr. CBL2113.BA0644, Boett nr. CBL2113, kronograf, herrur, 39 x 39 (47,5) mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, originallänk, viklås, Ref nr. FAA129-Y-H7, cert (digitalt), maj 2021, box, ytterkartong.

40 000 kr

Utrop: 41 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Deepsea, Sea-Dweller (12800 ft=3900 m), Chronometer, Ref nr. 116660, Serie nr. V808840, Cal 3135, herrur, 44 mm, stål/titan, automatisk, safirglas (repor), datum, defekt (akut servicebehov), svart keramisk ring, lyspunkt i dykring saknas (se bild), heliumventil, Fliplocklänk, viklås (Glidelock), Ref nr. 98210-C2H, cert, januari 2010, box, ytterkartong.

71 000 kr

Utrop: 75 000 kr

OMEGA, Speedmaster, Moonphase, Master Chronometer, Cal 9904, Verk nr. 83496136, Serie nr. 83496136, PIC nr. 304.33.44.52.03.001, kronograf, herrur, 44,25 mm, stål, automatisk (Co-Axial), safirglas, datum, månfas, blå keramisk ring (Liquidmetal), glasbaksida, läderband, viklås, originallänk, viklås, Ref nr. STZ005669-11 HIA/STZ004666-JIA 50, cert, oktober 2021, träbox, ytterkartong.

79 000 kr

Utrop: 69 000 kr

BREITLING, Emergency II, Chronometer, Cal 76, Serie nr. 1557385, Ref nr. E76325, Boett nr. 2814 B3, herrur, 51 mm, titan, SuperQuartz, safirglas, analog/digital (LCD), nödsändare analog (121,5)/digital (406 MHz, Cospas-Sarsat), gummiband, viklås, laddare/testutrustning, servad oktober 2022, cert, mars 2015, box, väska. Se fördjupad information.

Utrop: 72 000 kr

CARTIER, Roadster, Cal 8510 (ETA 2894-2), Ref nr. W62027Z1, Boett nr. 722422CE / 2618, kronograf, herrur, 42,5 x 38 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, ca 2005.

47 000 kr

Utrop: 48 000 kr

BREITLING, Geneve, transOcean, Chronometre, Cal B 126, Serie nr. 910653, Boett nr. 910653, herrur, 35 mm, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, defekt (går ej, akut servicebov), gravyr, läderband, ca 1962, box.

17 600 kr

Utrop: 10 200 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Submariner (1000ft=300m, Swiss-T<25), Chronometer, s.k. "Fat/Flat Four Bezel", Ref nr. 16610, Serie nr. E619518, Cal 3135, Verk nr. 5808865, Boett nr. 16610, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), servicebehov, Fliplocklänk, viklås, Ref nr. 93150-P3/501 B, cert, maj 1991, box (skadad), ytterkartong.

Utrop: 82 000 kr

BREITLING, Montbrillant 1461 Jours, "Serie Speciale", Cal 19 (ETA 2892 A2), Serie nr. 1078, Ref nr. A19030, kronograf, herrur, 41,5 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, månad, månfas, vridbar räknesticka, skadad urtavla, utbytta visare (Luminova), gummiband, originalspänne, cert, april 1998, box (ej tidsenlig-komplett/skadad), ytterkartong.

Utrop: 28 000 kr

Klockor Patek Philippe

PATEK PHILIPPE, Genève, "Calatrava", Cal 12-120 PS, Serie nr. 827698, Ref nr. 96, Boett nr. 294906, herrur, 30,5 mm, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, renoverad urtavla, läderband, originalspänne i 18K guld, "Extract from the Archives", såld 24 juni 1937.

Utrop: 70 000 kr

Klockor Ebel

EBEL, Sport Classic Lady, Cal 90, Serie nr. 52101663, Boett nr. 8090121, damur, 27 mm, 18K guld, quartz, safirglas, pärlemorurtavla, integrerad originallänk, viklås, totalvikt 70,8 gram, ca 2000, box (ej komplett).

Utrop: 36 000 kr

Klockor Graham

GRAHAM, Chronofighter Grand Vintage, Cal G1747, Verk nr. 069, Serie nr. 234, Ref nr. 2CVDS.B29A, Boett nr. GR2FYGV 01, kronograf, herrur, 47 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, gummiband, originalspänne, cert, maj 2020, box, ytterkartong,

Utrop: 29 000 kr

CARTIER, Santos de Cartier, Cal 1847 MC, Ref nr. WSSA0009, Boett nr. 113143YX / 4072, herrur, 38 x 37,5 (47,5) mm, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, läderband, viklås, cert, maj 2018, box.

53 000 kr

Utrop: 52 000 kr

BMW, "M style Watch", herrur, 34,5 x 38 mm, Ref nr. M-3000, Boett nr. 7, 18K guld, analog/digital, quartz, safirglas, integrerad originallänk, viklås (N.S.A), totalvikt 115,2 gram, ca 1980, box.

Utrop: 49 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, GMT-Master II, Chronometer, Ref nr. 116710LN, Serie nr. V159051, Cal 3186, Verk nr. 3 3269746, Boett nr. 2350, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), datum, 24-timmarsvisning, svart keramisk vridring (Cerachrom), Oysterlocklänk, viklås (Easylink), Ref nr. 78200-1MJ/RS, cert, november 2010.

Utrop: 112 000 kr

BREITLING, Transocean Chronograph, Chronometre, Cal B01, Verk nr. 3115815, Serie nr. 3115815 / No 493, Ref nr. RB015212, Boett nr. 3312 B3, kronograf, herrur, 43 mm, 18K rosa guld, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, läderband, viklås i 18K rosa guld, Ref nr. 5N, Chronometercertifikat, ca 2012, box, ytterkartong.

Utrop: 94 000 kr