1 - 20 av 200
123...10 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 13 januari

Klubbad för

OMEGA, Seamaster (150m/500ft), Aqua Terra, Cal 1538, Serie nr. 90101256, PIC nr. 2518.30.00, Ref nr. 396.1114, Boett nr. 196.1114, herrur, 36,2 mm, stål, quartz, safirglas (nagg/repor), datum, skadad urtavla, servicebehov, originallänk, viklås, Ref nr. 1575/899, längd 180 mm, ca 2008.

9 100 kr

Utrop: 9 500 kr

OMEGA, Speedmaster (ZrO2), "Dark Side Of The Moon", "Sedna Black", "Tachymètre", Chronometer, Cal 9300, Verk nr. 87424867, Serie nr. 87424867, PIC nr. 311.63.44.51.06.001, kronograf, herrur, 44,25 mm, svart keramik, automatisk (Co-Axial), safirglas, datum, glasbaksida, läderband, viklås (titan/keramik), cert, oktober 2023, box, ytterkartong.

96 000 kr

Utrop: 98 000 kr

CARTIER, Tank Solo XL, Cal 049 (ETA 2892A2), Ref nr. WSTA0029, Boett nr. 3515 / 726637TX, herrur, 31 x 33 (40) mm, stål, automatisk, safirglas, datum, läderband, viklås, ca 2015, box.

36 500 kr

Utrop: 24 000 kr

Klockor Patek Philippe

PATEK PHILIPPE, Genève, Cal 9´´´90, Serie nr. 977925, Ref nr. 2554/1, Boett nr. 2638679, herrur, 22 x 30 (41) mm, 18K guld, manuell, safirglas (nagg), liten sekundvisare, serviceurtavla, defekt (går ej, akut servicebehov), läderband, originalspänne i 18K guld, ca 1966, etui.

55 000 kr

Utrop: 57 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual 41, Chronometer, Ref nr. 124300, Serie nr. 4N0446C1, Cal 3230, Verk nr. 78Q047E3, Boett nr. 2550, herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas, Oysterlänk, viklås (Easylink), Ref nr. 72JB10-J6A/U1M, cert, juli 2022, box, ytterkartong.

Utrop: 72 000 kr

Klockor Blancpain

BLANCPAIN, Villeret, Ultraplate, Cal 11C5, Ref nr. 6606A-1127-55B, Serie nr. 4048, herrur, 40 mm, stål, manuell, safirglas, datum, liten sekundvisare, gångreservindikator, glasbaksida, läderband, viklås, cert, februari 2018, träbox (skadad).

43 000 kr

Utrop: 42 000 kr

IWC, Schaffhausen, Aquatimer, Costeau Divers, Cal 79320, Serie nr. 2871043, Ref nr. 3781-01, Boett nr. 3273918, kronograf, herrur, 44 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, vridbar innerring, integrerat gummiband, originalspänne i stål, cert, juli 2007, box (skadad). Limiterad och numrerad (Nr. 0592/2500).

35 000 kr

Utrop: 37 000 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, Royal Steel Lady Chronograph, Serie nr. 1209, Ref nr. RSCH 35,5MM / SS-1435-1, kronograf, damur, 35,5 mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, cert, mars 2018, box, ytterkartong.

8 600 kr

Utrop: 9 000 kr

Klockor Patek Philippe

PATEK, PHILIPPE & Cie, Genève, fickur, 50,5 mm, Serie nr. 108480, Boett nr. 223162, 18K guld, ankargång, vargtänder, innerlock i 18K guld, cert (ej daterat), ca 1900, etui.

30 000 kr

Utrop: 32 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Date, Chronometer, Ref nr. 115200, Serie nr. 5572R735, Cal 3135, Verk nr. J18722082, Boett nr. 2330, herrur, 34 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, Oysterlänk, viklås (Easylink), Ref nr. 72190A-5LX/D4K+3OP, cert, december 2016, box, ytterkartong.

48 000 kr

Utrop: 36 000 kr

Klockor Oris

ORIS, Divers Sixty-Five (10Bar/100M), Cal 733 (SW 200-1), Serie nr. 3653236, Ref nr. 01 733 7720 4055, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, läderband, originalspänne, cert, september 2023, box, ytterkartong.

10 200 kr

Utrop: 11 000 kr

OMEGA, Genève, 28 x 28 mm, Cal 620, Serie nr. 19123889, Boett nr. 14455 / 61 / 304, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1962.

8 900 kr

Utrop: 9 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Day-Date (T Swiss T), Chronometer, "Bark Finish", Ref nr. 1807, Serie nr. 5196198, Cal 1556, Verk nr. DD295390, Boett nr. 1803, herrur, 36 mm, 18K guld, automatisk, plexiglas, dag, datum, skadad urtavla, Presidentlänk (skadad, se bilder), viklås, Ref nr. B/53, totalvikt 128,3 gram, ca 1977.

Utrop: 82 000 kr

TIFFANY & Co, kronograf, Cal ETA 7751, Boett nr. 15105, herrur, 37,5 mm, 18K guld, automatisk, safirglas (repor), dag, datum, månad, månfas, 24-timmarsvisning, glasbaksida, läderband, originalspänne i doublé, ca 1995. box (ej komplett), ytterkartong.

24 500 kr

Utrop: 21 000 kr

Klockor A. Lange & Söhne

A.LANGE & SÖHNE, Glashütte I/SA, "Deutsche Uhrenfabrikation", fickur, 52,5 mm, savonett, Serie nr. 71812, Boett nr. 71812, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, innerlock i 14K guld, defekt, (fjäder av), ca 1915.

17 000 kr

Utrop: 18 000 kr

Klockor Hermès

HERMÈS, Heure H, Serie nr. 3202793, Boett nr. HH1.130, damur, 17 (20) x 17 (24,5) mm, stål, quartz, safirglas, pärlemorurtavla med diamanter (11 st. 8/8), briljantkrans (64 st, TW/VVS), läderband, originalspänne, ca 2020, box, ytterkartong.

20 000 kr

Utrop: 19 000 kr

TAG HEUER, Aquaracer (300 Meters), Serie nr. RWZ3586, Ref nr. WAF1312.BA0817, damur, 32 mm, stål, quartz, safirglas, datum, pärlemorurtavla med diamanter (10 st. 8/8), originallänk, viklås, Ref nr. FAA035-G-N9/3128 G, ca 2008.

Utrop: 7 200 kr

OMEGA, De Ville, Cal 620, Serie nr. 25979286, Boett nr. 111081 / 074, herrur, 24 x 30 mm, 18K guld, manuell, plexiglas, urtavla i 18K guld, läderband, ca 1969.

9 800 kr

Utrop: 9 000 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, Royal Steel Classic, Serie nr. 147, Ref nr. SS-1632-1, damur, 32 mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, cert, november 2023, box, ytterkartong.

8 500 kr

Utrop: 8 700 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Sea-Dweller (4000ft=1220m, Swiss-T<25), Chronometer, Ref nr. 16600, Serie nr. U619885, Cal 3135, Verk nr. 7838355, Boett nr. 16600, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), datum, defekt (går ej, akut servicebehov, se bild), heliumventil, Fliplocklänk, viklås, Ref nr. 93160A-U3/592 B, ca 1998.

65 000 kr

Utrop: 52 000 kr