21 - 40 av 271
123...14 Gå till

Avslutad | Valentin – Lördag 10 februari

Klubbad för

Smycken Enstenshänge

ENSTENSHÄNGE, 18K guld, briljantslipad diamant 0,73 ct, W(H)/VVS2, vikt 1,3 g, diamanten har kulettfasett.

Utrop: 27 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 1,70 ctv, River-TW/VS, Kaplans Safir, Stockholm 2023, stl 17,5 mm, vikt 6,6 g, enstaka diamanter har minimala nagg.

Utrop: 41 000 kr

Utrop: 20 000 kr

COLLIER, 18K guld, antikt ovalslipad diamant 1,26 ct, TW(G)/SI1, längd 40,5 cm, vikt 3,6 g, diamanten har små nagg vid rondisten.

Utrop: 45 000 kr

Utrop: 10 000 kr

COLLIER, 18K guld, 11 briljantslipade diamanter ca 0,22 ctv, varav mittstenen ca 0,09 ct, ca TW-TCr/VVS-VS, diameter 6,5 mm, längd 42/45 cm, vikt 2,4 g.

Utrop: 4 900 kr

ALLIANSRING, 18K roséguld, 13 briljantslipade diamanter ca 0,64 ctv, ca TW/VVS-VS, stl 17 mm, vikt 4,4 g.

Utrop: 10 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 2,05 ct, TW(G)/P1, GIA Report No1259714590, stl 17,5 mm, vikt 7,9 g, GIA certifikat.

ÖRRINGAR, 18K vitguld, 44 briljantslipade diamanter ca 0,73 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stift, diameter 32 mm, vikt 8,0 g.

Utrop: 17 600 kr

TENNISARMBAND, 18K guld, 85 briljantslipade diamanter ca 1,89 ctv, ca TW-W/VS, längd 18 cm, vikt 9,4 g, enstaka mindre nagg på kulett.

Utrop: 32 500 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 35 briljantslipade diamanter ca 0,61 ctv, ca TW-TCa/VVS-VS, stl 17 mm, vikt 2,3 g.

Utrop: 10 600 kr

TENNISARMBAND, 18K guld, 49 briljantslipade diamanter ca 4,57 ctv, ca W-TCr/VVS-VS, längd 16 cm, vikt 14,1 g, enstaka diamanter med mindre nagg på kulett.

Utrop: 68 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, hjärta med 52 briljanter 0,30 ctv, TW-W(G-H)/SI, höjd 6 mm, vikt 1,79g, stift

5 600 kr

Utrop: 4 600 kr

TIFFANY & CO, armband, sterlingsilver, hjärtan, längd 18,5 cm, vikt 10,9 g, svaga stämplar.

3 100 kr

Utrop: 400 kr

VANBRUUN, alliansring, Lovisa, 18K vitguld, 11 ovalslipade diamanter ca 2,20 ctv, ca W/SI1, stl 17,25 mm, vikt 3,9 g, originaletui, ytterbox.

12 400 kr

Utrop: 13 600 kr

COLLIER, Hjärtan, 18K vitguld, 43 briljantslipade diamanter ca 0,38 ct ca TW-TCr/VS-SI, längd 39,5-41 cm, vikt 5,5 g.

Utrop: 9 000 kr

VAN CLEEF & ARPELS, collier, Vintage Alhambra, 18K guld, pärlemor, ref. nr. JB391353, längd 37,5-42 cm, vikt 4,9 g, originaletui.

23 000 kr

Utrop: 17 000 kr

HÄNGE, 18K roséguld med 1 rosa turmalin 0,28 ctv, 16 briljanter 0,05 ctv, W/SI

Utrop: 2 300 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld/vitguld hjärtan med 20 briljanter 0,08 ctv, W/SI, huggies, längd 13 mm

3 300 kr

Utrop: 3 400 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,70 ctv, ca W-TCr/P, stift, vikt 1,4 g, ytliga inneslutningar.

7 000 kr

Utrop: 7 700 kr