341 - 345 av 345
1...161718 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 27 april

Klubbad för

HÄNGE/KEDJA, 14K guld, odlad Tahitipärla ca 15,7 mm, safir, rubin, höjd 30 mm, kedja 40 cm, vikt 8,7 g.

Utrop: 6 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 odklade Tahitipärlor ca 13,2 mm, 2 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv , ca W-TCr/VS, vikt 11,0 g, stift/clips.

Utrop: 14 400 kr

BROSCH, skalbagge, 18K guld, blå och grön emalj, 20x17 mm, vikt 6,6 g.

5 300 kr

Utrop: 5 900 kr

BROSCH, rosett, silver, antik och gammalslipade diamanter, förgylld baksida 14K guld, nål i 18K guld, antik, mått 32x41 mm, vikt 7,5 g, flera diamanter nagg och skador.

Utrop: 7 000 kr

SUPKOPP, ett par, silver, troligen 1700-tal, invändigt förgyllda, höjd ca 14 cm, vikt 124,5 g, gravyr på insidan av foten.

Utrop: 1 300 kr