1 - 20 av 268
123...14 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 1 september 2012

Klubbad för

MORMORSUR, 34 mm, Boett nr. 69173, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, monogram, bucklor, ca 1915, kedja i gulmetall.

Utrop: 1 400 kr

OMEGA, fickur, 51 mm, savonett, "Rödtolva", Boett nr. 4440783, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, glas saknas, defekt, bucklor, ca 1909, kedja i gulmetall.

4 600 kr

Utrop: 4 900 kr

OMEGA, mormorsur, 33,5 mm, Boett nr. 4440979, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, gravyr, bucklor, ca 1909.

1 500 kr

Utrop: 1 600 kr

Klockor Chopard

L-U. CHOPARD, Geneve, damur, 17 mm, Cal , Boett nr. D 6039, 18K vitguld, manuell, safirglas, skadad urtavla, integrerad originallänk, längd 174-178 mm, totalvikt 29,1 gram, ca 1980.

Utrop: 7 900 kr

OMEGA, herrur, 29 mm, Cal 620, Serie nr. 26235865, Ref nr. BD 626340, Boett nr. D6649/626340, 14K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, läderband, ca 1968.

Utrop: 2 400 kr

JAEGER-LE COULTRE, herrur, 35 mm, Cal K800/CW, Serie nr. 1340088, Ref nr. E 284, Boett nr. 863268 A, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, skadad boett, bucklor, läderband, ca 1958.

5 500 kr

Utrop: 5 900 kr

ZENITH, Acropolis, Ref nr. 02.7000.333, herrur, stål, quartz, safirglas, datum, integrerad originallänk, viklås, ca 1995, box.

Utrop: 2 300 kr

FICKUR, 51 mm, savonett, Boett nr. 328510, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, glas saknas, motiv, ca 1930.

4 400 kr

Utrop: 4 500 kr

CARTIER, VLC, Cal 66, Boett nr. 660101264, damur, 19,5 mm, 18K guld, quartz, mineralglas, defekt, integrerat läderband, originalspänne i gulmetall, ca 1990.

Utrop: 8 500 kr

Klockor Bvlgari

BVLGARI, Aluminium, Serie nr. L 15289, Ref nr. AL 29 TA, damur, 29 mm, aluminium/gummi, quartz, safirglas, datum, integrerat gummiband, originalspänne i aluminium, ca 2000.

4 000 kr

Utrop: 4 400 kr

Klockor Corum

CORUM, herrur, 31 mm, Verk nr. 203641, Serie nr. 354035, Boett nr. 44240B5 8, 18K guld, quartz, safirglas, skadad urtavla, integrerad originallänk, längd 174-177 mm, totalvikt 64,1 gram, cert (ej signerat), ca 1980.

Utrop: 18 400 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Cosmograph, Daytona, Chronometer, Ref nr. 116520, Serie nr. V489907, Cal 4130, Verk nr. C 0452054, Boett nr. 2100, kronograf, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas (skadat), pärlemorurtavla med diamanter (8 st. 8/8), Oysterlocklänk, viklås (Easylink), Ref nr. 78590-PJ10, ca 2008.

Utrop: 73 000 kr

Klockor Ebel

EBEL, Sport Classic, Mini, Cal 66, Serie nr. 300, Ref nr. 966901, damur, 24,5 mm, stål, quartz, safirglas, diamanturtavla (12 st. 8/8), integrerad originallänk, Ref nr. 0187, längd 172 mm, cert, september 1990.

Utrop: 7 900 kr

must de CARTIER, Must II, Serie nr. 001103, Ref nr. 1815 1, midsize, 32,5 mm, silver, quartz, mineralglas, liten sekundvisare, läderband, viklås, ca 1995, box ytterkartong.

Utrop: 5 400 kr

must de CARTIER, VLC, Serie nr. 021398, Ref nr. 590003, herrur, 30 mm, förgyllt silver (Vermeil), quartz, mineralglas, integrerat läderband, viklås, cert (ej ifyllt), ca 1995, box, ytterkartong.

5 000 kr

Utrop: 5 500 kr

must de CARTIER, Collisée, Serie nr. 060418, Ref nr. 590002, damur, 24 mm, förgyllt silver (Vermeil), quartz, mineralglas, läderband, originalspänne, cert (ej ifyllt), ca 1995, box, ytterkartong.

5 000 kr

Utrop: 5 400 kr

must de CARTIER, Must II, Serie nr. 003601, Ref nr. 1800 1, midsize, 32,5 mm, förgyllt silver (Vermeil), quartz, mineralglas, datum, läderband, viklås, ca 1995, box.

Utrop: 5 500 kr

ROLEX, Oysterdate, Precision, Ref nr. 6466, Serie nr. 1090112, Cal 1215, Verk nr. 558, Boett nr. 6466, midsize, 30 mm, stål, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, skadad boett, Oysterlänk (folded), viklås, Ref nr. 7835/362, tillverkad tredje kvartalet 1964.

7 000 kr

Utrop: 7 500 kr

OMEGA, Constellation, Calendar, Chronometer, s.k. "Pie-Pan", Cal 561, Serie nr. 17456058, Ref nr. OT 14393, Boett nr. 14393/4 SC.11, herrur, 34,5 mm, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, gravyr, ca 1960, metallänk ej original.

14 200 kr

Utrop: 11 000 kr

CERTINA, damur, 17 mm, Cal 13-20, Ref nr. 0826.159, Boett nr. 527228, 18K vitguld, manuell, safirglas, skadad urtavla, formverk, läderband, originalspänne, ca 1965.

Utrop: 1 600 kr