1 - 20 av 167
123...9 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 15 februari 1997

Klubbad för
Bild saknas

ÖRHÄNGEN, silver med månstenar.

600 kr

Utrop: 700 kr

Bild saknas

KEDJA, 14K guld utan lås, OLE LYNGGAARD.

Utrop: 3 800 kr

Bild saknas

TURKOSRING, 18K guld, vikt 6.4 g.

850 kr

Utrop: 850 kr

BÄGARE, 2 st, silver, J Tostrup

Utrop: 600 kr

Bild saknas

BÄGARE, silver, gravyr, bucklor

Utrop: 600 kr

Bild saknas

KALEVALASMYCKEN, 3 st: ÖRHÄNGEN, KEDJA/HÄNGE

Utrop: 800 kr

Bild saknas

ARMBAND, 18K guld, signerad PERMONA SMIDE Hälsingborg. 58.6 g.

5 600 kr

Utrop: 5 800 kr

Bild saknas

LAPPONIARING, 18K guld med 3 st. briljanter signerad "BJÖRN".

2 500 kr

Utrop: 3 000 kr

Bild saknas

SET, 18K guld med bergkristaller: COLLIER, HÄNGE, RING, signerade PERMONA SMIDE, Hälsingborg

Utrop: 7 500 kr

ÖRHÄNGEN, silver, signerade WIWEN NILSON, 1943.

Bild saknas

HÄNGE 18k rg m akvamarin, ca 10 ct.

2 000 kr

Utrop: 2 400 kr

Bild saknas

RING, 18K vitguld med 2st. briljanter totalt ca 0.08 ct samt 1 odlad pärla.

Utrop: 800 kr

Bild saknas

HÄNGE MED KEDJA, silver med calcedon, Viktor Jansson AB Lindesberg 1953.

Utrop: 400 kr

Bild saknas

SNÄCKA med silverbeslag samt skål med sked silver, gravyr.

475 kr

Utrop: 600 kr

Bild saknas

ARMBAND, 18 K guld med flagg motiv, vikt 23,0 g

1 800 kr

Utrop: 2 200 kr

Bild saknas

ARMBAND, 18 K guld, pansar, vikt 8,0 g

Utrop: 800 kr

Bild saknas

ARMRING, 14K guld, vikt 30.4 g.

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr

Bild saknas

ARMRING, 14K guld, vikt 18.8 g.

1 250 kr

Utrop: 1 200 kr

Bild saknas

Porslin Serviser

KUNGLIG DANSK porslin 2pc tekanna fat

Utrop: 2 500 kr

Bild saknas

Ädelstenar Rubiner

RUBINER totalt 105.45ct

500 kr

Utrop: 800 kr