1 - 20 av 386
123...20 Gå till

Avslutad | Nyårs – Lördag 7 januari 2006

Klubbad för

HÄNGE, 18K vitguld med odlad pärla

Utrop: 200 kr

Utrop: 200 kr

Utrop: 200 kr

Utrop: 200 kr

175 kr

Utrop: 200 kr

HÄNGE, 18K guld med odlad pärla

225 kr

Utrop: 200 kr

COLLIER, 18K vikt 46.0 g L= 44 cm

Utrop: 4 800 kr

ARMBAND, oädel metall med 11 ametister.

2 600 kr

Utrop: 1 400 kr

ARMBAND, oädel metall med 13 ametister.

1 800 kr

Utrop: 600 kr

ARMBAND, 18K vitguld, briljanter ca 2,89 ct totalt, ca W/VS-SI, vikt 17,7 g, längd 18,5 cm.

Utrop: 26 200 kr

PÄRLCOLLIER, doserade odlade pärlor 3 - 7 mm, längd 52 cm, silverlås.

Utrop: 700 kr

COLLIER, 18K guld/vitguld, vikt 106,3 g, längd 50 cm, halva delen är stel

Utrop: 13 000 kr

RING, 18K vitguld, vit opal 8 x 6 mm, 12 brilj ca 0,60 ctv, ca TW-W/VS (en lite skadad), stl 16

Utrop: 4 600 kr

RING, 18K guld & silver, 34 rosen- & 12 briljantslipade diamanter ca 3,15 ctv, ca H-I/VS-SI, stl 18 1/4, V=14,4 gr.

Utrop: 25 000 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenpärlor, vita, rosa, apricosa, längd 44 cm

Utrop: 1 000 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenpärlor, ca 12-12,5 mm, längd 130 cm

Utrop: 3 900 kr

6 KAFFESKEDAR i silver, fr 1951, gravyr bokstaven "B", etui.

Utrop: 350 kr

Silver Kaffeservis

GRÄDDKANNA + SOCKERSKÅL i silver, finska stämplar, förgyllda invändigt.

600 kr

Utrop: 700 kr

SILVERVAS, höjd 21,5 cm, finska stämplar, tillv 1965, gravyr "JAM 17.7.68"

4 200 kr

Utrop: 800 kr

LJUSSTAKE, 3-armad, finska stämplar, H=15 cm, B=23,5 cm, V=238g, 1965.

700 kr

Utrop: 800 kr