1 - 20 av 452
123...23 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 26 augusti 2006

Klubbad för

2 ST PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, lås i gulmetall

650 kr

Utrop: 750 kr

PÄRLSET, odlade sötvattenspärlor, collier, armband + örhängen, gulmetall, längd 47 + 20,5 cm, krokar

500 kr

Utrop: 600 kr

PENNHÅLLARE i 18K guld, vikt 10,7 gr.

Utrop: 1 100 kr

4 FÖREMÅL, silverbrosch (skadad) m 2 koraller, 2 knappar i ben (etui), Serviettring i silver fr 1911 m emalj, Penningpung (grönt tyg).

425 kr

Utrop: 350 kr

DIV SMYCKEN silver, förgyllt silver, m.m.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

Dräktsmycke i förgyllt silver från år 1900, gjort av C.G. Hallberg, brunt/svart originaletui.

Utrop: 900 kr

Dosor-Etuier Etuier

CIGARETTETUI med svart och röd emalj.

350 kr

Utrop: 400 kr

4 SIGILL från 1800-talet.

1 100 kr

Utrop: 350 kr

BROSCH, silver, fågelmotiv, Georg Jensen, #111.

800 kr

Utrop: 900 kr

Diverse smyckesföremål i bl.a. silver, 1800-tal, brun box.

350 kr

Utrop: 400 kr

SILVERBÄLTE med nielloarbete, gravyr från 1919, (2 öglor saknas, liten buckla).

Utrop: 700 kr

COLLIER, etui med lösa delar till collier, bandagat + färgade glaskulor.

Utrop: 350 kr

CHATELAIN, 18K guld (ca 8 gr).

Utrop: 900 kr

RING, förgyllt silver med granater, stl 14,75.

Utrop: 400 kr

RING, 10K, universitetsring, Auburn University, vikt 30,9 g, gravyr.

Utrop: 2 000 kr

TÄNDARE, DUPONT, doublé, kinalack, slitage, mongram

Utrop: 800 kr

TÄNDARE, DUPONT, monogram

300 kr

Utrop: 400 kr

Accessoarer Pennor

PENNA MONT BLANC, ballpoint, Meisterstück Le Grande.

Utrop: 1 800 kr

Accessoarer Pennor

PENNA, MONT BLANC, blyerts, Meisterstück Le Grande.

Utrop: 1 800 kr

Accessoarer Pennor

PENNA, MONT BLANC Meisterstück Platinum Line, ballpoint.

Utrop: 1 800 kr