1 - 20 av 327
123...17 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 25 oktober 1997

Klubbad för

BROSCH, 14K guld med pärlor och emalj, ca. 1840-50-tal, vikt 11.0 g

1 650 kr

Utrop: 1 500 kr

BROSCH, 18K guld med medaljong, 1876, bucklor, vikt 12.0 g

1 400 kr

Utrop: 1 000 kr

Smycken Övr diamringar

RING, 18K vitguld med 5 briljanter ca. 0.56 ct. ca. W/VS-SI, vikt 7.0 g

Utrop: 5 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld med 16 diamanter ca. 0.16 ct. vikt 7.0 g

Utrop: 2 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, vikt 2.0 g

325 kr

Utrop: 400 kr

FÖRSTORINGSGLAS, 14K guld med rosenstenar, 1880-tal

1 600 kr

Utrop: 900 kr

PÄRLCOLLIER, 835 silver, doserade, silverlås

Utrop: 1 200 kr

BOX, silver med blommor dekor, ca. 1890-tal

1 200 kr

Utrop: 1 000 kr

BOX, silver, 1816, svensk

Utrop: 1 000 kr

SKED, silver, ca. 1840-50

Utrop: 300 kr

ARMBAND, 18K guld, x-länk, vikt 30.0 g

2 250 kr

Utrop: 2 200 kr

HÄNGE/KEDJA, RING, 18K guld samt silver förgyllt, citrin, camé

Utrop: 1 500 kr

SAFIRÖRHÄNGEN 18K med 2 blå safirer totalt 2.45ct samt 8 briljanter totalt 0.61 T.W/IF, handgjorda

Utrop: 7 800 kr

BRILJANT 0.88ct TW/VVS2 enligt intyg

16 000 kr

Utrop: 17 000 kr

BRILJANTSMYCKE 18K 10.7g med 13 brilj totalt ca 0.40ct samt 6 safirer

Utrop: 5 800 kr

GULDRING 18K med 72 diamanter totalt 0.55ct samt 54 ädelstenar 1.80ct

Utrop: 10 800 kr

SILVERCOLLIE samt örhängen silver med strasstenar ca 1945

Utrop: 1 000 kr

GULDARMBAND 18K 55.4g Italienskt

Utrop: 5 000 kr

ETUI, silver.

Utrop: 400 kr

13 KAFFESKEDAR, silver, 11 st svenska stämplar 2st ryska stämplar.

Utrop: 400 kr