1 - 20 av 43
123 Gå till

Avslutad | Dekorativa – Onsdag 24 juni 2009

Klubbad för

Konst Grafik

Björn Wessman, " Calme" Färglitografi, signerad och numrerad. 80 x 60 cm. Oramad

Utrop: 3 200 kr

Konst Grafik

Björn Wessman, "Furiuex" Färglitografi, signerad och numrerad. 80x 60 cm. Oramad

Utrop: 3 200 kr

Marinmotiv, omkring 1900 , okänd konstnär, Stämpel a tergo.

Utrop: 1 400 kr

Josef Öberg, Olja på pannå. Bildytans mått är 46 x 24 cm. Skada på ram, torrsprickor.

Utrop: 600 kr

Konst Grafik

Maria Larkman, " Eld Tack" Stokastisk färgseparation, Signerad och numrerad 82/240, 42, 5 x 29 cm.

Utrop: 1 500 kr

Konst Grafik

Maria Larkman, " Äntligen" Stokastisk färgseparation, Signerad och numrerad 82/240, 42, 5 x 29 cm.

Utrop: 1 500 kr

Konst Grafik

Maria Larkman, "When in Chicago" Stokastisk färgseparation, Signerad och numrerad 82/240, 42, 5 x 29 cm.

Utrop: 1 500 kr

Marinmotiv, 1900 tal, Olja på duk, Okänd konstnär, signerad, möjligen F. Björklund. Bildytans mått är 66 x 46 cm.

400 kr

Utrop: 600 kr

Marinmotiv, okänd konstnär, 1900 tal, bildytans mått är 63 x 44 cm

Utrop: 500 kr

Parti m klockor, fickur, kjedjor och armband, enligt bild.

600 kr

Utrop: 590 kr

Kruka, 1900 tal, Höjd 10 cm, diameter 11 cm

Utrop: 325 kr

Kruka, Gustavsberg, höjd 10 cm, diameter 12 cm.

250 kr

Utrop: 325 kr

Gouache 1800-tal , Mytologisk scen, Asiatisk, möjligen tibetansk, fuktskador samt smärre revor i pappret. Bildytans mått är 56 x 26 cm.

Utrop: 1 590 kr

Konst Grafik

Gouache 1800-tal , Mytologisk scen, Asiatisk, möjligen tibetansk, fuktskador samt smärre revor i pappret. Bildytans mått är 53 x 27 cm.

Utrop: 1 590 kr

Marinmotiv 1800 tal, Signerad Geo Freezor -80. Bildytans mått är 124 x 74 cm. Se bild.

Utrop: 15 000 kr

Marinmotiv, 1900- tal, Olja på duk, smärre ramskador. Bildytans mått är 44 x 34 cm.

Utrop: 1 970 kr

Äldre litografiskt tryck efter Toulose Lautrec, Fuktskada, se bild. 59 x 82 cm.

Utrop: 2 600 kr

Konst Grafik

Marianne Lindberg de Geer, " Jag tänker ofta på mig själv" färglitografi, signerad och numrerad, 87,5x64 cm, oramad

Utrop: 3 800 kr

Konst Grafik

Sten Eklund," Tornado" Färglitografi, signerad och numrerad, 81 x 61 cm, oramad

Utrop: 4 800 kr

Konst Grafik

Sten Eklund, Färglitografi, signerad och numrerad, 69x 61 cm, oramad

Utrop: 4 800 kr