1 - 20 av 262
123...14 Gå till
Just nu klubbas Lilla Smycken online. Gå in här

Avslutad | Klockor – Lördag 10 april 2010

Klubbad för

Klockor Franck Muller

FRANCK MULLER, Master Banker, Havana, Cal 2800 (ETA 2892 A2), Serie nr. 61, Ref nr. 2852 MB HV, herrur, 31 x 36 (43) mm, 18K vitguld, automatisk, safirglas, datum, 3 st. tidzoner, skadad urtavla, rotor i platina, läderband, originalspänne i 18K vitguld, ca 2000.

Klockor Lemania

LEMANIA, herrur, 34 mm, Cal 3000, Serie nr. 2326931, Boett nr. 289-68, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1968.

Utrop: 3 900 kr

O´REILEY, DUBLIN, fickur, 50 mm, Serie nr. 384, spindelgång, silver, skadad urtavla, bucklor, ytterboett, 57 mm, nyckel, ca 1800.

Utrop: 1 900 kr

ARC, fickur, 49 mm, savonett, Ref nr. 2400, Boett nr. 170403, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, gravyr, bucklor, kedja doublé, längd 245 mm, ca 1941.

3 500 kr

Utrop: 2 900 kr

IWC, fickur, 50,5 mm, Cal 65 (H6), Serie nr. 579943, Boett nr. 650456, silver, ankargång, skadad urtavla, urtavla ej signerad, bucklor, monogram, ca 1913.

900 kr

Utrop: 1 000 kr

INTERNATIONAL WATCH CO, Schaffhausen, fickur, 50,5 mm, Cal 57 (H6), Serie nr. 556272, Boett nr. 625302, silver, ankargång, urtavla ej signerad, bucklor, gravyr, ca 1900.

1 300 kr

Utrop: 1 200 kr

Klockor Gucci

GUCCI, damur, 25,5 mm, Ref nr. 3000 L, doublé, quartz, mineralglas, ca 1998, metallänk ej original, box.

1 200 kr

Utrop: 1 200 kr

ROLEX, Cellini, Classic, Ref nr. 4112/8, Serie nr. N595592, Cal 1602, Boett nr. 348 808, herrur, 32 mm, 18K guld, manuell, safirglas, läderband, originalspänne i 18K guld, cert, februari 1996, box.

18 200 kr

Utrop: 17 000 kr

OMEGA, damur, 17,5 mm, Cal 484, Serie nr. 22797722, Ref nr. BA 511.0173, Boett nr. 511173, 18K guld, manuell, safirglas, diamanturtavla (4 st. 8/8), formverk, originallänk 18K guld, längd 176-181 mm, totalvikt 30,2 gram, ca 1965, box.

Utrop: 5 500 kr

Klockor Glycine

GLYCINE, herrur, 14K guld, quartz, datum, safirglas, läderband

1 700 kr

Utrop: 1 900 kr

FICKUR, 52 mm, savonett, Boett nr. 321388, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, gravyr, glasring sittr löst, ca 1934, fickurskedja i gulmetall, etui (Gelhaar).

3 300 kr

Utrop: 2 900 kr

OMEGA, mormorsur, 33 mm, Serie nr. 2234685, Boett nr. 4444519, 14K guld, ankargång, monogram, ca 1903, etui (C.A. Paterson).

1 600 kr

Utrop: 1 500 kr

BREITLING, B-Class, Chronometre, Cal 71, Ref nr. A71365, Serie nr. 730720, damur, 31 mm, stål, SuperQuartz, safirglas, datum, pärlemorurtavla, Pilotlänk stål, viklås, Ref nr. T2004/765A, cert, januari 2005, box, ytterkartong.

16 000 kr

Utrop: 13 000 kr

Klockor Movado

MOVADO, herrur, 34 mm, Cal 1105, Ref nr. 3065 / 401, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, läderband, ca 1962.

2 300 kr

Utrop: 2 500 kr

Klockor Oris

ORIS, Artelier Pointer Date, Cal 644, Ref nr. 644.7597.40.51, Serie nr. 27-66763, herrur, 42,5 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, liten sekundvisare, glasbaksida, läderband, viklås, cert, mars 2010, box, ytterkartong.

7 900 kr

Utrop: 6 900 kr

LONGINES, Dolce Vita Square, Cal 538 (251.471 ETA), L5.668.4.75.6, Boett nr. 29750954, kronograf, herrur, 30 x 30 mm, stål, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, originallänk, viklås, ca 2002.

Utrop: 4 500 kr

Klockor Eterna

ETERNA, Chronométre, fickur, 47 mm, Serie nr. 2528403, Boett nr. 2537719, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, ca 1930, signerad sämskskinnspåse, etui (skadad).

Utrop: 3 300 kr

Klockor Bvlgari

BVLGARI, Ref nr. BB 42 SS AUTO, Serie nr. 0 6756, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, logotype på urtavlan, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. PO3.06, ca 2009, box ytterkartong.

Utrop: 19 000 kr

OMEGA, Seamaster, Polaris, Cal 1455, Serie nr. 50316720, PIC nr. 2470.20.00, Ref nr. DB 795.1022, Boett nr. 795.1022, damur, 25,5 mm, stål/guld, quartz, safirglas, datum, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 6155/449, ca 1987, box.

3 500 kr

Utrop: 3 900 kr

IWC, Schaffhausen Pilot´s Watch, Der Doppelchronograph, Cal 79230, Ref nr. 3713-03, Boett nr. 3112784, kronograf, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, splittsekund, läderband, viklås, cert (ej ifyllt), ca 2006, box, ytterkartong.

47 000 kr

Utrop: 39 000 kr