1 - 20 av 290
123...15 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 23 maj 1998

Klubbad för

Klockor Alpina

ALPINA FICKUR, savonett, 14K guld, går ej, visare samt glas saknas, kedja 18K guld.

2 100 kr

Utrop: 1 800 kr

FICKUR, 18K guld, savonett, nr 81553, graverat "Titanic 1912", vikt 133.3 g. 57mm diameter. Liten buckla på baksidan.

6 100 kr

Utrop: 6 800 kr

OMEGA, herrur, 14K guld, liten sekundvisare, manuell, plexiglas, läderband.

1 500 kr

Utrop: 1 800 kr

Klockor Enicar

ENICAR, Sherpa, Super Dive, herrur, stål, datum, automatisk, plexiglas, datum.

850 kr

Utrop: 400 kr

FICKUR, 14K guld.

Utrop: 1 400 kr

FICKUR, silver, sekundvisare, mönster på baksidan, manuell

200 kr

Utrop: 300 kr

DROTT, damur, 18K guld med länk "Bismark". manuell, plexiglas.

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

BIRCH &GAYDON, fickur med alarm samt liten sekundvisare.

1 300 kr

Utrop: 550 kr

MORMORSUR, med målning i urtavlan.

350 kr

Utrop: 350 kr

Klockor Seth Thomas

SETH THOMAS, savonett, fickur, doublé, 40 mm diameter.

675 kr

Utrop: 550 kr

MORMORSUR, med dekorerad baksida, defekt gångjärn.

Utrop: 350 kr

BELLARIA, frackur, metall.

325 kr

Utrop: 350 kr

FERRARI, herrur, kronograf, tryck-knapp saknas, svarteloxerad, quartz

Utrop: 2 500 kr

ORIENT, CITIZEN, herrur, stål, Swimmer 100, WR 100, quartz

Utrop: 450 kr

TISSOT, herrur, stål, F1, analog och digital, Kronograf, alarm, quartz

Utrop: 600 kr

SEIKO, herrur, stål / doublé, quartz, hardlexglas, integrerad länk.

Utrop: 450 kr

Klockor Citizen

CITIZEN, herrur, doublé, quartz, integrerad länk.

Utrop: 450 kr

NERINA, fickur, 12K guld med klockkedja ca. 12K guld, bucklor, manuell.

Utrop: 2 500 kr

OMEGA, stål, Officer, sekundvisare, ca. 1920-tal, manuell, plexiglas.

400 kr

Utrop: 450 kr

TISSOT, damur, stål, antimagnetic, sekundvisare, manuell, plexiglas.

325 kr

Utrop: 400 kr