1 - 20 av 261
123...14 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 11 juni 2011

Klubbad för

COLLIER, doserade akvamarinkulor 6,6 - 15,0 mm, längd 46,5 cm, magnetlås.

800 kr

Utrop: 900 kr

HÄNGE, 18K guld, 12,4 mm odlad Tahitipärla, gulgrön ton, briljantring med 47 briljanter ca 0,23 ctv, ca W/SI, vikt 4,1 g.

Utrop: 6 500 kr

ARMBAND, akvamarinkulor ca 13 mm, ej lås, töjbart.

900 kr

Utrop: 1 000 kr

RING, 18K vitguld, 3 briljanter, 3 safirer, 1 skadad, 1 med nagg, stl 18,25 mm, vikt 4,9 g, "Flor", Sandberg.

2 000 kr

Utrop: 2 300 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, brun briljant ca 0,08 ct, skadad, stl 18 mm, vikt 6,8 g, "Kubrik", Sandberg.

3 600 kr

Utrop: 4 100 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, stift, vikt 5,7 g, Sandberg.

2 300 kr

Utrop: 2 600 kr

RING, 18K guld, bredd 3,8 mm, stl 18,75 mm, vikt 5,8 g, Sandberg, ask.

Utrop: 2 800 kr

RING, silver, pärlemor, stl 18 mm, Torun Bülow- Hübe, vikt 7,9 g.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

RING, 18K guld, skivor av malakit, lapis lazuli, tigeröga och onyx, 8 briljanter ca 0,12 ctv, ca W/VS, stl 15,5 mm, vikt 5,5 g.

Utrop: 2 100 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 5 briljanter ca 0,90 ctv, ca TW/VS, nagg i rondister, två skadade, stl 17,25 mm, vikt 5,4 g.

Utrop: 7 400 kr

HÄNGE, 18K vitguld, blå topas, 5,0g

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

RING, 14K vitguld, 7 baguett- och 8 prinsesslipade diamanter ca 1,40 ctv, ca TW/VVS, stl 17,5 mm, vikt 9,4 g.

Utrop: 12 000 kr

HÄNGE, 18K vitguld, kors med 13 briljanter ca 0,09 ctv, TW/VS, vikt 1,7 g.

Utrop: 800 kr

HÄNGE, 18K rodinerat guld, hjärta, 165 briljanter ca 2,50ct ca W(H)/VS-SI, en diamant sitter löst, 6 briljanter är röröliga under glas, vikt 19,5 g.

Utrop: 24 000 kr

LAPPONIA, ring, lackerat brons, stl 17,5 mm, små repor, Björn Weckström.

Utrop: 1 400 kr

COLLIER, silver, stelt, handgjort, vikt 29,2 g, Stigbert 1975.

Utrop: 600 kr

HÄNGE, 18K guld, grönt emaljägg, 8 briljanter ca 0,06 ctv, W.A. Bolin, ryska stämplar, originaletui i trä.

3 600 kr

Utrop: 3 000 kr

OLE LYNGGAARD, ring, 18K vitguld, akvamarin, stjärnhänge med 6 briljanter 0,08 ctv, stl 17,25 mm, vikt 18 g, A1650-504, orginaletui, ask.

30 500 kr

Utrop: 25 000 kr

COLLIER, ÖRHÄNGEN, 18K/14K guld, rosa turmaliner, nagg, skadade hörn, 1 sten sitter löst i sin fattning, längd 45 cm, total vikt 51,4 g.

Utrop: 13 200 kr

KEDJA/HÄNGE, ÖRHÄNGEN, 18K guld, ametister, 48 briljanter ca 1,20 ctv, ca TW-W/VS-SI, längd 42 cm, total vikt 23,6 g, stämplade Gê.

15 200 kr

Utrop: 17 400 kr