41 - 60 av 323
1234...17 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 25 augusti 2011

Klubbad för

BROSCH, silver, markasiter, löv.

Utrop: 175 kr

COLLIER/ÖRHÄNGEN, bärnsten, silver, clips.

400 kr

Utrop: 425 kr

HÄNGE, 18K vitguld, briljanter ca 0,30 ctv, ca W-TCR/SI, vikt 1,2 g.

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr

BROSCH, förgyllt silver, "persilja".

275 kr

Utrop: 275 kr

BROSCH, Kalevala, Finland, kartong.

Utrop: 250 kr

RING, silver, Efva Attling "Irregular", stl 19 mm, vikt 6,9 g. (ringskena varierande bredd).

350 kr

Utrop: 375 kr

FINGERBORG, 18K guld, ametist, monogram, Stockholm 1918, vikt 2,8 g, bucklor.

Utrop: 950 kr

12 KAFFESKEDAR, förgyllt silver, längd 9 cm, vikt totalt 97,5 g, Sverige 1930-tal.

Utrop: 1 100 kr

MANSCHETTKNAPPAR, silver, vikt 14,9 g.

Utrop: 225 kr

Smycken Skjortknappar

SKJORTKNAPPAR, 18K guld, 2 orientaliska halvpärlor, vikt 2,6 g.

Utrop: 950 kr

COLLIER/ÖRHÄNGEN, metall, granater, pärlor.

1 300 kr

Utrop: 675 kr

HÄNGE/KEDJA, Kalvala, Finland.

Utrop: 425 kr

COLLIER, silver.

450 kr

Utrop: 475 kr

BROSCH, gulmetall, granater.

Utrop: 375 kr

SERVERINGSSKED, silver (830/1000), längd 23,5 cm, vikt 101,6 g.

Utrop: 850 kr

SERVERINGSSKED, silver (830/1000), längd 23,5 cm, vikt 71,5 g.

Utrop: 650 kr

Smycken Safirring

SAFIRRING, 18K guld, safir ca 1,60 ct, 4 rosenstenar, en skadad, stl 17,25 mm, vikt 2,7 g.

Utrop: 1 200 kr

RING, 18K guld, ametist, stl 17,25 mm, vikt 6 g, Sverige 1955.

1 900 kr

Utrop: 1 800 kr

RING, 18K guld/silver, hematit, stl 17,25 mm, vikt 4,2 g, etui.

450 kr

Utrop: 450 kr

KEDJA/HÄNGE, silver och paste, längd 52 cm, vikt 15,6 g.

325 kr

Utrop: 300 kr