61 - 80 av 323
1...345...17 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 25 augusti 2011

Klubbad för

COLLIER, silver och strass, längd 40 cm.

225 kr

Utrop: 225 kr

KEDJA/HÄNGE, silver, blå glassten, nagg, längd 49 cm.

Utrop: 150 kr

KAFFEKANNA, Sheffield plate, höjd 13,5 cm, på fyra tassfötter.

750 kr

Utrop: 650 kr

BROSCH, silver, markasiter, ödla.

200 kr

Utrop: 200 kr

DRÄKTSMYCKE, brosch, silver, vikt 12,9 g.

Utrop: 425 kr

Smycken Medaljong

MEDALJONG, silver, svart emalj, 3 pärlor, för fotografier, en ram saknas, slitage.

450 kr

Utrop: 425 kr

2 ST SKEDAR, silver, emalj, emaljskador, längd 12,8 cm, vikt 40,9 g, Ryssland.

350 kr

Utrop: 400 kr

BROSCHER, silver, 1 st markasiter 1 st dräktbrosch

Utrop: 500 kr

RING, 14K vitguld, 2 odlade pärlor, diamanter 0,03 ctv enligt gravyr, stl 16,75 mm, vikt 3,5 g.

Utrop: 1 500 kr

RING, 18K, vikt 3,8g månkvarts, stl 17,5 mm

Utrop: 1 100 kr

HERRRING, 18K, vikt 5,9 g syntetisk röd sten ormbotiv

Utrop: 1 800 kr

ARMBAND, förgyllt silver med turkoser och orientpärlor, ca 1930 L= 18,5 cm

1 000 kr

Utrop: 600 kr

BROSCH, silver i form av skorpion månkvarts och turkoser

650 kr

Utrop: 600 kr

HÄNGE, bärnsten med silverögla vikt 30,0g

200 kr

Utrop: 300 kr

HÄNGE, silver med blå glassten L= 42 cm

Utrop: 400 kr

COLLIER, facetterad bärnsten L= 70 cm

800 kr

Utrop: 900 kr

COLLIER, 2 bärnstenscollier vikt 142,0 g

Utrop: 600 kr

HÄNGE, granater metall

150 kr

Utrop: 200 kr

BROSCH/HÄNGE, silver, camé, granater, 3x2,5 cm, vikt 8,6 g.

650 kr

Utrop: 700 kr

ARMBAND, silver, ankar, längd 21 cm, vikt 26,2 g.

Utrop: 400 kr